X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 17.08.2023 р. № 2521/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення приватного акціонерного товариства(далі – Компанія) щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичногозастосування окремих норм законодавства стосовно маркування тютюнових виробів та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Компаніязазначає, що має намір маркувати імпортовані тютюнові вироби, що відносяться до коду товарів згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 20, марками акцизного податку «тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням вітчизняні» – «ТВЕН В».

Компанія просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання, чи дозволено маркувати марками акцизного податку «тютюновмісні вироби для електричного нагрівання(ТВЕН)задопомогоюпідігрівачазелектронним управлінням вітчизняні» – «ТВЕН В» імпортовані тютюнові вироби, що відносяться до коду 2402 20 90 20 згідно з УКТ ЗЕД «сигарети з фільтром».

Щодо зазначеного питання

 

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним визначено Законом України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).

Статтею 1 Закону №481 визначено, щотютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням – вироби із вмістом промислово обробленого тютюну, не призначені для куріння, нюхання, смоктання чи жування, які використовуються для генерування аерозолю шляхом нагрівання тютюну електричним підігрівачем з електронним управлінням до температури, за якої не відбувається процесу горіння (згоряння) виробу та виділення тютюнового диму.

Марка акцизного податку – спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів (п.п. 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п.п. 14.1.109 п.14.1 ст. 14 Кодексу маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах– наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою, пачку (упаковку) тютюнового виробу чи ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.

Абзацом сьомим пункту 5постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» визначено види марок, зокрема, але не виключно:

тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням вітчизняні– «ТВЕН В»;тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням імпортні – «ТВЕН І»;– тютюн імпортний (сигарети з фільтром) – «ТІ ЗФ».

Пунктом 17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, тимчасововстановленоставку акцизного податку за 1000 штук, зокремаз 1 січня 2023 року до 31 грудня 2023 року:

тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням (код УКТ ЗЕД 2403 99 90 10) – 2097,12  грн;
сигарети з фільтром (код УКТ ЗЕД2402 20 90 20) – мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку – 2097,12 грн.
Відповідно до п. 226.4 ст. 226 Кодексу марки акцизного податку для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для ввезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів дизайном та кольором.
Згідно з п.п69.8 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, на період до припинення або скасування воєнного стану дозволяється виробництво та імпорт тютюнових виробів, віднесених до коду 2402 20 90 20 згідно з УКТ ЗЕД маркованих марками акцизного податку «тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням вітчизняні» – «ТВЕН В», «тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням імпортні»– «ТВЕН І», у разі якщо ставка акцизного податку є однаковою.
Отже, з урахуванням норм п. 226.4 ст. 226, п.п. 69.8 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, встановлених п.п. 215.3.2 та п.п. 215.3.3 п.215.3 ст.215 та п.17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу ставок акцизного податку, на періоддо припинення або скасування воєнного стану, Компанія може маркувати сигарети з фільтром  (код УКТ ЗЕД 2402 20 90 20):

вироблені в Україні – марками акцизного податку «тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням вітчизняні»(«ТВЕН В»);

імпортовані–марками  акцизного податку «тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням імпортні («ТВЕН І»).

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Так, згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово,  до 1 серпня 2023 року, булозупинено перебіг строків, зокрема щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).