X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.09.2023 р. № 2818/ІПК/99-00-21-02-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань заповнення графи 3 додатку до Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) операції по відступленню права вимоги заборгованостіта, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІПодаткового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що ним було укладено контракт на імпорт спеціальної пожежної автотехніки із постачальником– нерезидентом, який зареєстрований у Федеративній РеспубліціНімеччина та який не відповідає жодномукритерію, встановленому підпунктом 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу I Кодексу для визначення операцій контрольованими.

В подальшому постачальник – нерезидент, який зареєстрований у Федеративній Республіці Німеччина передав іншому нерезиденту, який зареєстрований в Республіці Кіпр, право вимоги зобов’язань по сплаті платником податків грошових коштів за поставлений товар, згідно з контрактом. Плата за відступлення права вимоги встановлена на рівні номінальної вартості зобов’язань за контрактом.

Платник податків зазначає, що практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації потрібна для виконання вимог підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу I Кодексу, з метоюправильного декларування операції по відступленню права вимоги, у зв’язку з чим просить надати письмову податкову консультацію стосовно зазначення коду операції (його цифрового значення) при заповненні графи 3 додатку до Звіту для операції по відступленню права вимоги.

Згідно з підпунктом 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу I Кодексу платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, Звіт.

Форма та Порядок складання Звіту затверджені наказом Міністерства фінансів України від 18 січня 2016 року № 8 із подальшими змінами та доповненнями.

Відповідно до пункту 7 розділу IV Порядку складання Звіту у графі 2 додатка до Звіту «Відомості про контрольовані операції» наводиться код найменування операції відповідно до додатка 3 до цього Порядку. У разі виконання операції, код якої не визначено у додатку 3 до цього Порядку, проставляється код 036 – «інші операції, які не підпадають під коди 001 – 035».

Зважаючи, що додатком 3 до Порядку складання Звіту не виокремлено окремий код для договору відступлення права вимоги (цесії), такі операції відображаються за кодом «036». Інформація про такі контрольовані операції відображається у Звіті за даними бухгалтерського обліку та відповідно до первинних документів щодо такої операції.

Код типу предмета операції,у графі 3, згідно із пунктом 8 розділу IV Порядку складання Звіту зазначається відповідно до додатка 4 до Порядку складання Звіту.

Враховуючи зазначене вище, у графі 3 додатку до Звіту операції по відступленню права вимоги відображаються за кодом 036«інші операції, які не підпадають під коди 001 – 035»», тип предмета операції за кодом 206  «Фінансова послуга (крім банківських послуг)».

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).