X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.09.2023 р. № 2821/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм законодавства стосовно повернення невикористаних марок акцизного податку, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство до 24.02.2022, початку повномасштабної війни російської федерації проти України, за попередньою юридичною адресою отримало марки акцизного податку за ставкою 126,96 грн за 1 літр 100-відсоткового спирту, які підприємство не встигло використати  через воєнну агресію рф проти України.

У липні 2022 року Товариство змінило юридичну адресу, відповідно змінився податковий орган в якому наразі обліковується Товариство.

Товариство просить надати роз’яснення з наступних питань:

1. Яка процедура повернення марок акцизного податку попереднього зразка?

2. У зв’язку із зміною юридичної адреси та як наслідок зміною місця податкового обліку, до якого підрозділу ДПС повертати вищезазначені марки акцизного податку?

Щодо зазначених питань

Повернення марок акцизного податку регламентовано п.п. 25 – 32 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затвердженого постановою КМУ від 27.12. 2010 № 1251 (далі – Положення № 1251).

Відповідно до п. 29 Положення № 1251 невикористані марки, що не пошкоджені, приймаються їх продавцем. Покупець марок подає засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» реєстр невикористаних марок, зазначаючи їх серію та номер, та заяву про повернення сплаченої суми акцизного податку або про зарахування її в рахунок майбутніх платежів та повертає продавцю оформлені належним чином невикористані марки. При цьому сплачена сума акцизного податку відповідно до висновку продавця марок відшкодовується покупцю марок або за його бажанням зараховується в рахунок майбутніх платежів з розрахунку кількості фактично повернутих марок.

Марки, які не можуть бути використані у зв’язку з невідповідністю нанесеної на них суми акцизного податку сумі, визначеній з урахуванням діючої ставки акцизного податку на дату розливу продукції, повернуті суб’єктами господарювання, та ті, що зберігаються у продавців марок, продавець марок повертає підприємству-виробнику в місячний строк після зміни ставки акцизного податку для знищення відповідно до встановленого порядку.

Вартість марок не відшкодовується.

Згідно із п.п. 14.1.198 п. 14.1 ст. 14 Кодексу продавець марок акцизного податку – контролюючі органи.

Відповідно до п.п. 19 1.1.18 п. 19 1.1 ст. 19 1  Кодексу контролюючі органи, визначені п.п. 41.1 п. 41.1 ст. 41 цього Кодексу, організовують роботу, пов’язану із замовленням марок акцизного податку, їх зберіганням, продажем, відбором зразків, з метою проведення експертизи щодо їх автентичності та здійснюють контроль за наявністю таких марок на пляшках (упаковках) з алкогольними напоями, пачках (упаковках) тютюнових виробів, ємностях (упаковках) з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, під час їх транспортування, зберігання і реалізації.

Відповідно до абзацу першого п. 63.3 ст. 63 Кодексу з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Статтею 93 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV  визначено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Відповідно до п 1.10 розділу І Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300     (із змінами і доповненнями), облік платників податків ведеться з визначенням щодо кожного платника податків, зокрема, територіального органу ДПС, визначеного п.п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 розділу II Кодексу, який є контролюючим органом за основним місцем обліку платника податків.

Отже, повернення марок акцизного податку для алкогольних напоїв, які не можуть бути використані у зв’язку з невідповідністю нанесеної на них суми акцизного податку, здійснюється відповідно до вимог п. 29 Положення № 1251.

Після зміни юридичної адреси та місця основного обліку, для повернення марок акцизного податку, Товариству необхідно звернутися до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.