X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.09.2023 р. № 2826/ІПК/99-00-23-02-03-06

Державна податкова служба України розглянулаповторний запит
щодо отримання консультації в електронному вигляді стосовно застосування статті 7 Конвенції між Урядом України і Урядом Литовської Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і на майно (далі – Конвенція)та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що на свій запит отримав податкову консультацію (далі – Консультація)щодо застосування статті 7 Конвенції до суми проведення коригування доходу контрольованої операції з експорту/імпорту товаруна користь резидента Республіки Литва на суму, що буде відображена в додатку ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств(далі – Податкова декларація).

У попередньому запиті платник податків зазначав про те, що протягом 2022 року здійснював контрольовані операції з пов’язаною особою-нерезидентом, що зареєстрована у Республіці Литва та вони обидва є учасниками міжнародної групи компаній, але не приймають участі у розподілені прибутку один одного. Підприємство Республіки Литви не є прямим учасником платника податків.

При формуванні Звіту про контрольовані операції за 2022 рік у платника податків можливо виникне необхідність у коригуванні доходу, що буде відображено в додатку ТЦ до Податкової декларації по операціям з підприємством  Республіки Литва.

Необхідність повторного роз’яснення так само, як і попереднього, пов’язана з метою правильності адміністрування податкових зобов’язань з податку на прибуток.

У зв’язку з чим платник податків просить надати повторне роз’яснення з наступного питання:

Виходячи з Консультації платник податків не має права на застосування статті 7 Конвенції досуми самостійного коригування ціни контрольованої операції при продажу/придбанні товарів (робіт, послуг)по операціях, що були здійснені з резидентом Республіки Литва, яке буде відображено в додатку ТЦ (графа 15, 17) до Податкової деклараціїз податку на прибуток підприємств відповідно статті 39 розділу І Податкового кодексу України (далі – Кодекс)?

Консультація була підготовлена з урахуванням норм Кодексу та позиції Міністерства фінансів України з питань щодо оподаткування доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів, викладеної в Узагальнюючій податковій консультації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20 серпня 2021 року № 480 (далі – УПК № 480).

На момент підготовки Консультації та на сьогодні, норми Кодексу та УПК № 480 є чинними та актуальними.

Таким чином, висновок наведений у Консультації є незмінним, а саме, уся сума доходу нерезидента (без врахування коригування) може бути звільнена від оподаткування в Україні як дохід від господарської (підприємницької) діяльності на підставі статті 7 «Прибуток від комерційної діяльності» Конвенції, за умови наявності документа, який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами пункту 103.4 статті 103 розділу II Кодексу та якщо до цього доходу не можливо застосувати інші спеціальні статті Конвенції.

При цьому, застосування статей Конвенції проводиться з урахуванням обмежень, передбачених статтею 25 «Обмеження переваг» Конвенції, а саме, незважаючи на будь-які інші положення цієї Конвенції, резидент Договірної Держави не повинен одержувати в другій Договірній Державі переваги від будь-якої знижки з податків або звільнення від оподаткування, передбачені цією Конвенцією, якщо головною ціллю або однією із головних цілей виникнення або існування такого резидента або будь-якої особи, зв'язаної з таким резидентом, було одержання переваг від цієї Конвенції, які в іншому разі не могли б бути одержані.

Разом з тимкожен конкретний випадок застосування положень міжнародного договору до тих чи інших видів доходів здійснюється на підставі аналізу фактів і обставин здійснення кожної господарської операції.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).