Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство), направлене листом Головного управління ДПС у Харківській області про надання індивідуальної податкової консультації щодовизначення доходу платника єдиного податку третьої групи у разі надання послугз перевезення вантажу, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариствомплатником єдиного податку третьої групи укладено договір про перевезення вантажу з замовником та перевізником.
З огляду на викладене, Товариствопросить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1.Чи будуть включатись до доходу платника єдиного податку третьої групи у звітному місяці кошти, що надійшли на його рахунок від третіх осіб(замовників) на користь платника у випадку подальшого перерахування таких коштів перевізникам в наступних періодах, з різницею в експедиційну винагороду?
2.Як правильно визначатиметься дохід платника єдиного податку третьої групи, якщо в наступному місяці після звітного, сума експедиційних послуг зміниться, у зв’язку зі зміною кінцевої суми перевізника або замовника (зменшення або збільшення експедиційних послуг платника)?
Щодо першого питання
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу(пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 розділу І Кодексуінші терміни, що застосовуються у Кодексіі не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлені главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Кодексу.
Згідно підпункту 2 пункту 292.1 статті 291 глави 1 розділу XIV Кодексудоходом платника єдиного податку є для юридичної особи - будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 глави 1 розділу XIV Кодексу.
У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (пункт 292.4 статті 292 глави 1 розділу XIV Кодексу).
При цьому, датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (пункт 292.6 статті 292 глави 1 розділу XIV Кодексу).
Статтею 929 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV, із змінами та доповненнями визначено, що за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов’язаних з перевезенням вантажу.
Тобто за посередницькі послуги експедитор отримує винагороду від клієнта, яка і є його доходом.
При цьому кошти, які отримує Товариство від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором послуг, вважаються транзитними і право власності на такі кошти до вищевказаного підприємства не переходить. Транзитні кошти, які одержуються Товариством від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором транспортного експедирування послуг, не включаються до обсягу доходу платника єдиного податку-юридичної особи третьої групи.
Отже, доходом Товариства за договорами транспортного експедирування є сума отриманої винагороди, яка визначається на дату надходження коштів Товариству від замовників.
Щодо другого питання
Необхідною умовою правильного застосування податкового законодавства є встановлення (з’ясування) всіх суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та детального вивчення всіх первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, оформленням яких вони супроводжувались.
До звернення Товариством не додано жодних документальних підтверджень щодо господарської діяльності у наслідок яких відбулося зменшення або збільшення вартості експедиторських послуг.
Тому на друге питання звернення Товариства неможливо надати відповідь у зв’язку з відсутністю достатнього обсягу інформації для здійснення висновку щодо правильного застосування норм податкового законодавства.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |