X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.08.2023 р. № 2344/ІПК/99-00-04-03-03-06

 

Державна податкова служба України розглянула звернення Акціонерноготовариства про надання індивідуальної податкової консультації щодо порядку перебування на спрощеній системі оподаткування у разі внесення свого нерухомого майна до статутного капіталу іншої юридичної особи, яка є платником єдиного податку третьої групи,та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс),в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи  (не платник податку на додану вартість) та планує стати учасником юридичної особи шляхом внесення свого нерухомого майна до статутного капіталу іншої юридичної особи, яка є платником єдиного податку третьої групи (не платником податку на додану вартість).

Враховуючи зазначене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Чи залишиться Товариство платником єдиного податку у разі внесення змін свого нерухомого майна до статутного капіталу іншої юридичної особи, яка є платником єдиного податку?
  2. Чи буде вважатися продажем (реалізацією) майна операція з внесення свого нерухомого майна до статутного капіталу іншої юридичною особи?
  3. Чи буде вважатися внесення свого нерухомого майна до статутного капіталу іншої юридичної особи не грошовим розрахунком (обміном, бартером) у відповідності до п. 291.6 статті 291 Кодексу?
  4. Чи буде збільшення юридичною особою, яка є платником єдиного податку, свого статутного капіталу шляхом залучення нерухомого майна іншої юридичної особи підставою для втрати такою юридичною особою статусу платника єдиного податку?
  5. Яким податками обтяжуються операції з внесення і отримання нерухомого майна до статутного капіталу юридичної особи?

 

Щодо першого ˗ п’ятого питань

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Згідно з підпунктом 3 пункту291.4 статті 291 Кодексу платниками єдиного податку третьої групи можуть бути юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

 Платники єдиного податку третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі - готівковій або безготівковій (у тому числі з використанням електронних грошей) (пункт 291.6 статті 291 Кодексу).

Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (пункт 292.6 статті 292 Кодексу).

При цьому, не можуть бути платниками єдиного податку третьої груписуб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків (пункту 291.5.5 пункт 291.5 статті 291 Кодексу).

Отже, зазначена норма Кодексу визначає можливість платника єдиного податку третьої групивносити до статутного капіталу іншого платника єдиного податку власне нерухоме майно, тому її здійснення не призведе до порушення вимог пункту 291.6 статті 291 Кодексу та не буде підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку.

Також відповідно до пункту 292.11 статті 292 Кодексу визначено, що до складу доходу не включається, зокрема, суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника.

Враховуючи зазначене, збільшення юридичною особою, яка є платником єдиного податку, свого статутного капіталу шляхом залучення нерухомого майна іншої юридичної особи не є підставою для включення суми вартості такого майнадо складу доходу платника єдиного податку та втрати такою юридичною особоюстатусу платника єдиного податкуза умови дотримання іншихвимогглави 1 розділу XIV Кодексу.

Щодо оподаткування операції з внесення і отримання нерухомого майна до статутного капіталу юридичної особи повідомляємо, що відповідно до пункту 297.1 статті 297 Кодексуплатники єдиного податку третьої групи звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

1) податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених абзацами другим і третім підпункту 133.1.1 та підпунктом 133.1.4 пункту 133.1 статті 133 Кодексу;

3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 Кодексу;

4) податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування).

Додатково повідомляємо, що відповідно до підпункту 69.9 пункту 69  підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово,  до 1 серпня 2023 року, зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).