Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо рентної плати за видобування корисних копалин (далі – Рентна плата) та, керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що на підставі спеціального дозволу на користування надрами від 08.09.2003 № 2424 видобуває обсяги газу (метану) вугільних родовищ (далі – Газ) при дегазації Томашівського Південного куполу (далі – Родовище), який затвердженими кондиціями на мінеральну сировину ділянки надр (далі – Кондиції) визначений таким, що не відповідає або не може бути приведеним до вимог документів із стандартизації щодо якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового або комунально-побутового споживання.
Товариство, посилаючись на п.п. 252.4.8 п. 252.4 ст. 252 Кодексу, просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо визначення Газу Родовища не об’єктом оподаткування Рентною платою.
Об’єктом оподаткування Рентною платою є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).
Підпунктом 252.4.8 п. 252.4 ст. 252 Кодексу визначено, що до об’єкта оподаткування Рентною платою не належить обсяг газу (метану) дегазації вугільних родовищ, який затвердженими Кондиціями визначений таким, що не відповідає або не може бути приведеним до вимог документів із стандартизації щодо якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового або комунально-побутового споживання.
Кондиції затверджуються протоколом Державної комісії по запасах корисних копалин про затвердження запасів (далі – Протокол) для кожної ділянки надр окремо.
Зокрема п. 2.6 Протоколу від 28.10.2020 № 5187 констатовано, що фізико-хімічні властивості Газу, видобутого Товариством, не виходять за граничні величини вимог до якості газів, що транспортуються, які встановлені п. 13 частини першої розділу ІІІ Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2493, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1378/27823.
Крім того можливість промислового споживання Газу, видобутого Товариством, в техніко-економічних розрахунках обґрунтування Кондицій при оцінці запасів корисних копалин Родовища п. 2.13 Протоколу від 28.10.2020 № 5187 визначено найкращім варіантом.
Таким чином видобуті Товариством обсяги Газу є об’єктом оподаткування Рентною платою. При цьому податкові зобов’язання з Рентної плати за видобуті у відповідному звітному (податковому) періоді обсяги Газу Товариству слід обчислювати у порядку визначеному пп. 252.8-252.19 ст. 252 Кодексу.
Додатково повідомляємо, що відповідно до п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, до 1 серпня 2023 року, зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема в частині строків розгляду звернень платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій, передбачених п. 52.1 ст. 52 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |