Державна податкова служба України розглянула звернення Підприємства, надіслане до ДПС листом Головного управління ДПС у м. Києві, щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємство надає послуги із демонстрації кінофільмів.
З огляду на викладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:
щодо ставки податку на додану вартість яка застосовується протягом 2023 року до операцій з надання послуг із розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху;
щодо ставки податку на додану вартість яка застосовується протягом 2023 року до операцій з надання послуг із розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, не адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ).
Правові основи оподаткування податку на додану вартість встановлено розділом V та підрозділами 2 та 10 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування податку на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.
Абзацом 6 підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 розділу V ПКУ визначено що ставка податку на додану вартість у розмірі 7 відсотків застосовується, зокрема, до операцій з постачання послуг із розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення і публічного показу фільмів, адаптованих відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху.
Водночас відповідно до пункту 132 підрозділу 2 розділу XX ПКУ тимчасово, з 1 січня 2023 року до 1 січня 2025 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та показу демонстраторами та розповсюджувачами національних фільмів та іноземних фільмів, які дубльовані, озвучені державною мовою на території України, за умови, що такі національні фільми та іноземні фільми адаптовані відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху.
У разі здійснення операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та показу демонстраторами та розповсюджувачами національних фільмів та іноземних фільмів що не відповідають вимогам, що встановлені пунктом 132 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, зокрема, не адаптовані відповідно до законодавства в україномовні версії для осіб з порушенням зору та осіб з порушенням слуху, режим звільнення від оподаткування ПДВ не застосовується, така операція Підприємства оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані у ПКУ.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |