X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.09.2023 р. № 2845/ІПК/99-00-04-01-04-06

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації із справляння плати за землю (далі – Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.

Товариство поінформувало, що є гірничодобувним підприємством, яке провадить господарську діяльність на земельній ділянці на підставі укладеного з органом місцевого самоврядування договору оренди землі, умови якого на дату звернення переглядаються, та запитує про порядок обчислення податкових зобов’язань з Плати з урахуванням особливостей, передбачених п. 284.4 ст. 284 Кодексу.

Право на користування надрами для провадження господарської діяльності
з видобування корисних копалин засвідчується актом про надання гірничого відводу, який складається за формою, що є додатком до Положення про надання гірничих відводів, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59 (далі – Акт).

Акт, що складається лише за наявності спеціального дозволу (далі – Дозвіл),
а також затвердженого в установленому порядку проекту розробки родовища корисних копалин або будівництва гірничодобувного об’єкта, ідентифікує, у тому числі й площу проекції гірничого відводу на денну поверхню щодо ділянок якої у користувача надр виникають обов’язки з рекультивації після завершення гірничих робіт (ст. 50 Кодексу України про надра).

Товариство до звернення не додало копій договорів оренди землі, що не дає змогу ідентифікувати предмет запиту більш детально, а саме визначити відповідність цільового призначення земельних ділянок (код КВЦПЗ 11.01) зазначеним у договорах оренди землі напрямам використання.

За вказаних обставин, якщо Товариство на підставі Дозволу та Акту отримало земельну ділянку для впровадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, то податкові зобов’язання з Плати із застосуванням положень п. 284.4 ст. 284 Кодексу мають визначатися виключно до площ у межах координат, зазначених у Акті.

Кодексом передбачено, що розмір внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, обчисленого з урахуванням граничних ставок ст. ст. 274 та 277 Кодексу (п.п. 288.4, 288.5 ст. 288 Кодексу).

Разом з цим, звертаємо увагу на те, що застосування положень п. 284.4 ст. 284 Кодексу призведе до суттєвої зміни обсягу витрат на провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин. Тому Товариству доцільно виконати геолого-економічну оцінку запасів корисних копалин ділянки надр із затвердженням відповідного коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, який застосовується для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати в порядку визначеному.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).