Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення фізичної особи-підприємця …………………… (далі – Підприємець) від ……………. (вх. ДПС № …… від …………………) про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до запиту, Підприємець є платником єдиного податку ІІ групи, здійснює оптовий та роздрібний продаж іграшок, зокрема настільних ігор, ляльок, аксесуарів для ляльок, іграшкових машинок без радіокерування, ігрових фігурок і наборів, конструкторів, м’яких іграшок тощо.
Підприємець звернувся до податкового органу із наступним запитанням:
Чи потрібно Підприємцю, який здійснює продаж іграшок, зокрема настільних ігор, ляльок, аксесуарів для ляльок, іграшкових машинок, ігрових фігурок і наборів, конструкторів, м’яких та інших дитячих іграшок, що не входять до Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 16.03.2017 № 231 (далі – Перелік № 231), мати та зберігати документи, що підтверджують витрати на придбання таких товарів?
Пунктом 44.1 статті 44 Кодексу визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 Кодексу.
При цьому згідно з пунктом 44.3 статті 44 Кодексу платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів та інформації, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством строків.
Відповідно до пункту 296.1 статті 296 Кодексу фізичні особи – підприємці- платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
Враховуючи викладене, надаючи відповідь на поставлене питання повідомляємо, що Підприємець зобов’язаний вести облік доходів з урахуванням вимог пункту 44.1 статті 44 Кодексу та не повинен підтверджувати (в тому числі первинними документами) витрати на придбання товарів.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |