Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо отримання індивідуальної податкової консультації із справляння плати за землю (далі – Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що є орендарем земельної ділянки комунальної власності на підставі договору оренди земельної ділянки водного фонду (далі – Ділянка), п. 2 якого передбачено надання в оренду земельної ділянки (площею 10,1891 га), у тому числі водний об’єкт (став) – 10,00941 га та гідротехнічна споруда (дамба) – 0,0950 га.
Товариство запитує щодо виникнення обов’язку обчислення податкових зобов’язань з Плати за земельну ділянку під водним об’єктом (ставом) – 10,00941 га.
Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі» (далі – Закон), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі (ст. 2 Закону).
Договір оренди землі укладається у письмовій формі за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України (ст. 2 Закону).
Істотні умови договору оренди землі визначено ст. 15 Закону, зокрема визначено, що у договорі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом також зазначаються: розмір орендної плати за водний об’єкт; об’єм та площа водного об’єкта (водного простору), у тому числі рибогосподарської технологічної водойми; перелік гідротехнічних споруд, лінійних споруд, мостових переходів, а також інших об’єктів інфраструктури, розташованих на земельній ділянці (за наявності), їх характеристики та стан (частина сьома ст. 15 Закону).
При цьому невід’ємною складовою договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом є паспорт водного об’єкта (частина восьма ст. 15 Закону).
Таким чином, у Товариства виникають податкові зобов’язання з Плати за всю площу Ділянки, у томі числі за земельну ділянку під водним об’єкт (ставом) площею 10,00941 га.
Додатково повідомляємо, що відповідно до п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, до 1 серпня 2023 року, зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема в частині строків розгляду звернень платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій, передбачених п. 52.1 ст. 52 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |