X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.09.2023 р. № 2997/ІПК/07-16-04-01-13

Головне управління Державної податкової служби у Закарпатській області за результатами розгляду звернення Товариства про отримання індивідуальної податкової консультації щодо справляння туристичного збору, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Товариство у своєму зверненні інформує, що надає послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі) – готелі, який не є санаторно-курортним закладом.

Враховуючи вищенаведене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з такого питання: – чи виступає юридична особа податковим  агентом туристичного збору, при наданні послуг з  тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), а саме – у готелі, який не є санаторно-курортним закладом, особам які прибули за курсівками на лікування до інших санаторно-курортних закладів.

 Відповідно до п.п. 268.2.1 п. 268.2 ст. 268 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року  № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками туристичного збору (далі – збір) є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ, а саме:

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади.

Згідно з п.п. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 ПКУ платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання  (ночівлі)  податковим  агентам,  які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.

Згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами (підпункт 268.5.2 пункту 268.5 ст. 268):

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 цієї статті.

Повний перелік податкових агентів визначений п.п. 268.5.2 п. 268.5 ст. 268 ПКУ, інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської, селищної, міської ради.

Базою справляння туристичного збору (далі – Збір) є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ (п.п. 268.4.1 п. 268.4 ст. 268 ПКУ).

Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до цього Кодексу та рішення відповідної сільської, селищної, міської ради (п.п. 268.6.2 п. 268.6 ст. 268 ПКУ).

Відповідно до п.п. 268.2.2 п. 268.2 ст. 268 ПКУ платниками туристичного збору не можуть бути особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Враховуючи викладене, з метою підтвердження звільнення від сплати туристичного збору, особа, яка прибула за такими путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів (місце справляння збору), що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, повинна надати податковому агенту (юридичні особи,

філії, відділення, ін. відокремлені підрозділи юридичних осіб) відповідні документи, що підтверджують належність цієї особи до пільгової категорії, при цьому путівки або курсівки можуть бути в оригіналі.

Юридична особа – Товариство, відповідно наданої інформації, надає послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), а саме – у готелі, який не є лікувально-профілактичним, фізкультурно-оздоровчим та/або санаторно-курортним закладом, з ліцензією на медичну практику та не має акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Таким чином, Товариство є податковим агентом для осіб, яким надає послуги з  тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) та які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до інших лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

 Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Дана індивідуальна податкова консультація діє до внесення зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.