Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації щодо спрощеної системи оподаткування та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 № 2755-VI, зі змінами (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, що перебуває на загальній системі оподаткування та здійснює виробництво електричної енергії засобами сонячної електростанції (тобто з відновлюваних джерел енергії) та її продаж по «зеленому тарифі».
Товариство, посилаючись на норми чинного законодавства просить надати роз’яснення чи може бути платником єдиного податку третьої групи суб’єкт господарювання (юридична особа), який здійснює виробництво і продаж (реалізацію) електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії (засобами сонячної електростанції), з урахуванням того, що операції з реалізації такої електричної енергії не підлягають оподаткуванню акцизним податком.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено гл. 1
розд. XIV Кодексу.
Згідно з п. 291.2 ст. 291 Кодексу, спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим для платників єдиного податку, та реєструється в порядку, визначеному законодавством.
Згідно з п. 215.1 ст. 215 Кодексу до підакцизних товарів належить, зокрема електрична енергія.
Відповідно до п.п. 213.2.8 п. 213.2 ст. 213 Кодексу до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню, зокрема, належить реалізація електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії.
Тобто, зазначена норма Кодексу визначає електричну енергію, вироблену кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії підакцизним товаром.
Згідно до частини третьої пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів).
Враховуючи вищезазначене, у разі недотримання вимог пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу, Товариство не може обрати спрощену систему оподаткування.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 стаття 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |