Державна податкова служба України розглянула звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації із земельного податку (далі – Податок) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, що обрало спрощену систему оподаткування та провадить господарську діяльність класифіковану за КВЕД 68.20 із власними приміщеннями у багатоквартирних будинках, розташованих на земельних ділянках, права власності на які, за інформацією Товариства, не зареєстровані (далі – Ділянки). Товариство нараховувало та сплачувало Податок за площі Ділянок під власними приміщеннями.
Товариство, посилаючись на норми узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 06.07.2018 № 602, просить роз’яснити момент виникнення у Товариства податкового обов’язку з Податку за Ділянки.
Платниками Податку є власники земельних ділянок або землекористувачі земельних ділянок державної або комунальної власності (ст. 269 Кодекс). Податковий обов’язок із декларування та внесення Податку виникає на підставі внесення відомостей про Ділянки до Державного земельного кадастру (п. «а» п. 286.1 ст. 286 Кодексу).
У випадку внесення відомостей про Ділянки до Державного земельного кадастру власник нежилого приміщення у багатоквартирному будинку сплачує до бюджету Податок за площі під такими приміщеннями, з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території, з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме у Державному реєстру речових прав на нерухоме майно (п. 287.8 ст. 287 Кодексу).
Враховуючи зазначене, Товариство має звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування з клопотанням про визначення його частки у спільній сумісній власності Ділянок для обслуговування багатоквартирних будинків, пропорційній площі приміщень, які перебувають у власності Товариства.
Поряд з цим, Товариство як власник об’єктів нерухомого майна у багатоквартирних будинках, свої зобов’язання в частині дотримання принципу платного використання землі може реалізовувати в межах Цивільного кодексу України через особу, якій делеговано (або будуть делеговані) повноваження щодо здійснення державної реєстрації прав на Ділянки під такими будинками, та у якої з моменту здійснення державної реєстрації прав на Ділянки виникатимуть податкові зобов’язання з плати за землю.
Право самостійно подавати платникам податків уточнюючі розрахунки щодо своїх узгоджених податкових зобов’язань, передбачено нормою ст. 50 Кодексу (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу), до податкової декларації за формою, чинною на час подання такого розрахунку.
Звертаємо увагу, що у період дії воєнного стану в України згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, до 1 серпня 2023 року, для платників податків та контролюючих органів зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема в частині строків розгляду звернень платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій, передбачених п. 52.1 ст.52 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |