Державна податкова служба України за результатами розгляду зверненняФОПщодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з роздрібної торгівлі алкогольними напоямита, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, щоФОП отримала ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями терміном дії з 2021 по 2022 роки, та по закінченню терміну дії даних ліцензій чергові платежі за них у 2022 та 2023 роках здійснено не було. Через заборону на період дії воєнного стану, торгівлю алкогольними напоями починаючи з березня 2022 року ФОП не здійснювала.
Враховуючи викладене вище, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних запитань:
1. Чи потрібно подавати декларації акцизного податку після закінчення терміну дії ліцензій, якщо діяльність з продажу алкогольних напоїв не здійснюється через заборону?
2. Чи потрібно сплачувати чергові платежі за вказані вище ліцензії з моменту закінчення терміну дії ліцензій, що в них вказані по теперішній час?
3. Чи можливо анулювати вказані вище ліцензії за заявою платника?
Щодо запитання 1 та 2.
Відповідно до пункту 49.21 статті 49 Кодексу платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до частин тридцять першої та тридцять третьої статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік. Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством.
Відповідно до статті 18 Закону № 481 вважаються діючими ліцензії на право обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, за якими до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України або за наявності обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії. Обов’язки щодо сплати чергових платежів / дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні.
Таким чином, ФОП може не сплачувати чергові платежі за вказані у зверненні ліцензіїв період дії воєнного стану на території України. Обов’язки щодо сплати чергових платежів / дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Щодо запитання 3.
Відповідно до абзаців першого та другого частини п’ятдесят четвертої статті 15 Закону № 481 ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження на підставі заяви суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво).
Отже, анулювання вказаних у зверненні ліцензій може бути здійснено контролюючим органом на підставі відповідної заяви ФОП.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
____________________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |