X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.09.2023 р. № 3156/ІПК/99-00-07-04-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення …………………………………………….. про надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення, Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку другої групи) і здійснює діяльність з продажу кави та інших напоїв через вендингові апаратиіпросить надати роз’яснення з наступного питання.

Чи зобов’язаний Підприємець застосовувати реєстратор розрахункових операцій або програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО)у випадку приймання коштів за товари (харчові продукти, готові напої) готівкою (через купюро та монетоприймач) чи через POS-термінал, вбудований у торгівельний апарат (вендинговий апарат).

Правові засади застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

Відповідно до преамбули Закону № 265, встановлення норм щодо незастосування РРО/ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

За наведеним у статті 2 Закону № 265визначенням автомат з продажу товарів (послуг) –це РРО, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості та створює контрольну стрічку в електронному вигляді.

Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено статтею 3 Закону № 265.

Обов’язок здійснювати розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг виник у платників єдиного податку другої-четвертої групи 01.01.2022 року.

Отже, платник єдиного податку другої групипри продажукави та інших напоїв за допомогою торгівельних апаратів, зобов’язаний проводити такі операції на повну суму покупки через РРО/ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів та обов’язковою видачею (направленням електронної копії) їх покупцю у встановленому цим Законом порядку.

Додатково звертаємо увагу, що на сьогодні Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій містить декілька моделей РРО (вбудованих електронних контрольно-касових реєстраторів) від різних виробників, для яких передбачено сферу застосування – використання в автоматах з продажу товарів (послуг).

Також, Державною податковою службою України з 01.08.2020 розроблено та надано для користування суб’єктам господарювання два безкоштовних програмних рішення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» та фіскальний додаток пРРОсто, що призначені для фіскалізації розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Безкоштовні програмні рішення (ПРРО) розміщено на офіційному вебпорталі ДПС за посиланнями: http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy.

Наголошуємо, що фіскалізація не відбулася одномоментно, а поетапно запроваджувалась по відношенню до платників єдиного податку протягом 2018-2022 років, і тому, питання фіскалізації торгових автоматів потребує термінового вирішення, з метою припинення вчинення триваючих та системних порушень порядку проведення розрахунків, при організації та здійсненні Вами господарської діяльності.

Враховуючи зазначене та, як відповідь на питання зазначаємо, що  платник єдиного податку другої групи при продажукави та інших напоїв за допомогою торгівельних апаратів (вендингових апаратів), зобов’язаний проводити такі операції на повну суму покупки через РРО/ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів та обов’язковою видачею (направленням електронної копії) їх покупцю у встановленому цим Законом порядку.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.