Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення ТОВ «»(далі – ТОВ) щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування, отриманого за розподільчим балансом та відображення його в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (зі змінами та доповненнями) (далі – Декларація), та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні,ТОВ є платником податку на прибуток та з 01.09.2022 є платником податку на додану вартість.
Відповідно до Рішення єдиного учасника ТОВ «» (далі ТОВ1) від 05.07.2022 проведена реорганізація даного підприємства шляхом виділу з ТОВ1 нових юридичних осіб, в т. ч. ТОВ.
На виконання даного рішення ТОВ1 передано новоствореному підприємству (правонаступнику) ТОВ згідно розподільчого балансу станом на 01.08.2022 активи та пасиви, а також непокриті збитки, які обліковувались в бухгалтерському обліку станом на 01.08.2022.
ТОВ створено 17.08.2022 шляхом виділу з ТОВ1. У 2022 році річний дохід підприємства не перевищував сорока мільйонів гривень.
ТОВ просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
Щодо питання 1, 2
Відповідно до частини першої та другої ст. 109 Цивільного кодексу України виділом є перехід за розподільчим балансом частини майна, прав та обов'язків юридичної особи до однієї або кількох створюваних нових юридичних осіб.
Після прийняття рішення про виділ учасники юридичної особи або орган, що прийняв рішення про виділ, складають та затверджують розподільчий баланс.
Згідно з п.п. 98.1.4 п. 98.1 ст. 98 Кодексу під реорганізацією платника податків розуміється зміна його правового статусу, яка передбачає будь-яку з таких дій або їх поєднання, а саме, виділення з платника податків інших платників податків, а саме передача частини майна платника податків, що реорганізується, до статутних фондів інших платників податків, які створюються власниками корпоративних прав платника податків, що реорганізується, та внаслідок якого не відбувається ліквідація платника податків, що реорганізується.
Таким чином, унаслідок виділення створюється новий платник податку, а той, із якого відбувся виділ, продовжує функціонувати.
Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями Кодексу.
Відповідно до п.п. 140.4.5 п. 140.4 ст. 140 Кодексу фінансовий результат до оподаткування зменшуєтьсяплатником податку правонаступником на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується шляхом, зокрема, поділу, виділу у періоді затвердження розподільчого балансу пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом.
При проведенні реорганізації від'ємне значення об'єкта оподаткування податкового (звітного) періоду, що обліковувалося у платника податку, що припиняється, на дату затвердження передавального акта або розподільчого балансу, зменшує фінансовий результат до оподаткування платника податку правонаступника в сумі, що не перевищує суму власного капіталу платника податку, що припиняється, станом на кінець попереднього податкового (звітного) року та за умови, що платник податку, що припиняється, та платник податку - правонаступник були пов'язаними особами більше ніж вісімнадцять послідовних місяців до дати завершення приєднання (злиття).
Отже, фінансовий результат до оподаткування зменшується платником податку правонаступником на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується шляхомвиділу у періоді затвердження розподільчого балансу пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом.
Сума від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується шляхом виділу, на яку зменшується фінансовий результат до оподаткування, відображається в рядку 3.2.4.1 Додатка PI до рядка 03 PI Декларації.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |