Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо порядку визначення доходу платника єдиного податку третьої групи, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, зі змінами (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Підприємство поінформувало, що здійснює діяльність (зокрема, але не виключно) з надання послуг з інкасації коштів від замовників до власної каси та здійснює операції з оброблення та зберігання готівки, відповідно до ліцензії на надання банкам послуг з інкасації та погодження Національного банку України на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки.
Підприємство посилаючись на норми чинного законодавства просить надати роз’яснення: чи включаються до складу доходу повернення коштів банківськими установами, отриманих від продажу проінкасованої готівки на безготівковий рахунок Підприємства.
Відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 31.03.2017 року № 29 «Про затвердження Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні» юридичні особи мають право надавати банкам послуги з інкасації на підставі укладених договорів лише після отримання ліцензії Національного банку на надання банкам послуг з інкасації.
Особливості застосування спрощеної системи визначено гл. 1 розд. XIV Кодексу.
Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) період у в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3
ст. 292 Кодексу. При цьому, датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).
Пунктом 292.4. ст. 294 Кодексу визначено, що до складу доходу включається сума отриманої винагороди повіреного (агента) лише у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами.
Отже, у разі надання Підприємством послуг за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами до складу доходу включається сума отриманої винагороди.
Водночас, у разі надання послуг за іншими видами договорів до складу доходів включається вся сума отриманих коштів у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Поряд з тим зазначаємо, що необхідною умовою правильного застосування норм податкового законодавства є встановлення всіх суттєвих обставин здійснення відповідних господарських операцій та детального вивчення всіх первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, оформленням яких вони супроводжувались. Копію договору про надання банкам послуги з інкасації Підприємством не надано.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 стаття 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |