X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.10.2023 р. № 3364/ІПК/99-00-24-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розглянула зверненнящодо заповнення Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та в межах компетенції повідомляє.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію
з питання:

За якою ознакою відображаються у формі № 1ДФ сума доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичної особи з якою укладений договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва», право власності на яку посвідчується державним актом на право власності на земельну ділянку та/або витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності?

Об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 ПКУ).

Відповідно до п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 ПКУдо загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаютьсядохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

При цьому податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ).

Відповідно до п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ доходи від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ податковий агент зобов'язаний подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, Розрахунок (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Такий Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, із змінами та доповненнями, затверджено форму Розрахунку і Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).

Згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб, наведених у додатку 2 до Порядку, під ознакою доходу відображається:

«106»– дохід від надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду;

«195» – дохід від надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду, суборенду, емфітевзис;

«196» – дохідвід надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).

Отже, згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб у формі № 4ДФ за ознакою доходу «195» відображається дохід, нарахований (сплачений) на користь фізичної особи з якою укладений договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва».

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

_____________________________________________________________________________

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.