X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.10.2023 р. № 3399/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення                                щодо визначення умовного коду для товарів та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, між Товариством та Установою укладено ряд договорів на закупівлю продуктів харчування та сушених різних продуктів для окремих суб’єктів (далі – Договір).

Згідно з положеннями Договору предметом Договору є продукти харчування та сушені продукти різні, продукти харчування (комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів) для окремих суб’єктів.

Постачальник зобов'язується у 2023 році здійснити постачання замовнику у визначені строки комплекту продуктів, а замовник прийняти та оплатити вказані комплекти продуктів відповідно до умов Договору.

Під терміном «Комплект продуктів харчування за Каталогом продуктів» розуміється увесь перелік харчових продуктів, що входить до Каталогу продуктів та закуповується, як одне ціле. Вартість одного комплекту продуктів, ціна і калорійність кожного продукту визначається за результатами проведених закупівель.

Під терміном «Каталог продуктів харчування» розуміється перелік харчових продуктів із зазначенням кількості кожного найменування у відповідних одиницях виміру, який затверджений відповідним наказом.

Разом з цим, Товариство звернулось до організації із заявкою про визначення коду згідно з УКТ ЗЕД щодо предмету Договору.

У відповідь, організацією було повідомлено, що комплект продуктів харчування не може класифікуватися за одним кодом, кожний продукт слід класифікувати окремо у відповідній йому товарній позиції.

З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо визначення умовного коду для товарів в описаній у зверненні ситуації.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Правила формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ, а також складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) встановлено статтями 187, 198, 199 і 201 розділу V ПКУ. Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України  від 23.02.2017 № 276) (далі –  Порядок № 1307).

Перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначено у підпунктах «а» − «й» пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ, зокрема, такими реквізитами є:

опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг (реквізит має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг);

код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг − код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі – ДКПП); платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з  УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

При цьому згідно з пунктом 16 Порядку № 1307 Державна податкова служба України визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних відповідно до статті 201 розділу V ПКУ.

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ та інших нормативно-правових актів зазначених вище, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

Так, ДПС визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД.

При цьому, у відповіді організації на звернення Товариства повідомлено, що комплект продуктів харчування не може класифікуватися за одним кодом, кожний продукт слід класифікувати окремо у відповідній йому товарній позиції.

Таким чином, враховуючи висновки організації, підстави для визначення умовного коду для товарів, які постачаються у межах Договору, відсутні і, відповідно, при складанні податкових накладних кожний продукт слід класифікувати окремо у відповідній йому товарній позиції.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).