Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс),розглянула Ваше звернення від ( ) щодо практичного застосування окремих норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у своєму зверненні повідомив, що отримавподаткові повідомлення-рішення від 19.05.2023 стосовно сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки(нежитлова нерухомість – асфальтована площадка).
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Чи є фізична особа платником податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, якщо у власності перебуваєнежитлова нерухомість – асфальтована площадка?
Порядок нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено ст. 266 Кодексу.
Відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Згідно з п.п. 266.2.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
При цьому об'єкти нежитлової нерухомості – це будівлі, їх складові частини, що не є об'єктами житлової нерухомості (п.п. 14.1.1291 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (п.п. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 Кодексу).
Порядок обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено п. 266.7 ст. 266 Кодексу.
Крім того, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, зокрема щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку та нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним)(п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Кодексу).
Враховуючи зазначене, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється контролюючими органами на підставіданих Державного реєструречових прав на нерухоме майно та/або оригіналів відповідних документів платника податків.
Водночас зауважуємо, що відповідно до п.п. 266.10.3 п. 266.10 ст. 266 Кодексу податкове зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п. 102.1 ст. 102 Кодексу.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |