Державна податкова служба України розглянула звернення Автостояночного кооперативу (далі – Кооператив) щодо отримання індивідуальної податкової консультації із земельного податку (далі – Податок) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Кооператив поінформував, що обрав спрощену систему оподаткування, є платником єдиного податку третьої групи, основний вид діяльності 52.21-«Допоміжне обслуговування наземного транспорту». Кооперативу належать на праві власності нежитлові приміщення, що розташовані на земельній ділянці, на яку право власності або право користування не оформлено (далі – Ділянка).
Кооператив, посилаючись на п. 297.1.4 п. 297.1 ст. 294 Кодексу, просить роз’яснити чи виникає у нього зобов’язання з нарахування та сплати земельного податку.
Платниками Податку є власники земельних ділянок земельних часток (паїв) або землекористувачі, яким відповідно до закону надані земельні ділянки державної або комунальної власності на правах постійного користування (ст. 269 Кодексу). Підставою для нарахування Податку є, зокрема, дані Державного земельного кадастру, дані Державного реєстру речових правна нерухоме майно (п. 286.1 ст. 286 Кодексу).
Чинне законодавство пов’язує виникнення в особи обов’язку справляння плати на землю одночасно з моментом проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, на якій воно розміщене (п. 287.1 ст. 287 Кодексу, ст. 120 Земельного кодексу).
Порядок набуття прав власності або користування земельними ділянками, на яких розміщені об’єкти нерухомості (крім багатоквартирних будинків), право власності на які набули окремі суб’єкти цивільних відносин врегульовано ст. 120 Земельного кодексу України (далі – Земельний кодекс) і, зокрема, передбачає виконання, за необхідності процедур формування земельних ділянок як об’єкту цивільних відносин, механізми захисту власників об’єктів нерухомості від бездіяльності органів місцевого самоврядування щодо формування правовідносин на земельні ділянки.
Крім того, керуючись частиною одинадцятою ст. 120 Земельного кодексу, набувач права власності на об’єкт нерухомості зобов’язаний протягом 30 днів з дня державної реєстрації права власності на такий об’єкт звернутися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу йому у власність або оренду земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, що належить йому на праві власності, у порядку, передбаченому ст.ст. 118, 123 або 128 Земельного кодексу.
З наведених норм законодавства вбачається, що для реалізації платного користування Ділянкою (ст. 206 Земельного кодексу), Кооператив повинен звернутися до …… міської ради з метою отримання дозволу на виконання технічної документації із землеустрою Ділянки для внесення відомостей до Державного земельного кадастру.
Звертаємо увагу, що у період дії воєнного стану в України згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, до 1 серпня 2023 року, для платників податків та контролюючих органів зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема в частині строків розгляду звернень платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій, передбачених п. 52.1 ст.52 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |