Державна податкова служба України розглянула звернення фізичної особи-підприємця щодо деяких питань оподаткування доходів нерезидентів та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Відповідно до наданої інформації, ФОП планує здійснити сплату міжнародного мита за проведення дій по міжнародній реєстрації торгівельної марки відповідно до пункту (2) статті 8 Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків від 14 квітня 1891, яка набула чинності для України 25.12.1991 (далі – Мадридська угода) та пункту (2) статті 8 Протоколу до Мадридської угоди, прийнятий в Мадриді 28 червня 1989 року (дата приєднання Україною 01.06.2000), шляхом перерахування відповідної суми на банківський рахунок Всесвітньої організації інтелектуальної власності, що знаходиться у м. Женева, Швейцарія.
Враховуючи вищевикладене, платник просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань практичного застосування норм податкового та іншого законодавства, а саме:
1. Чи є дохід, який отримає Всесвітня організація інтелектуальної власності (WorldIntellectualPropertyOrganization) у вигляді міжнародного мита, що сплачується резидентом за проведення дій по міжнародній реєстрації торгівельної марки відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколу до неї, іншим доходом від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України в розумінні підпункту «к» п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу?
2. Чи є дохід, який отримає Всесвітня організація інтелектуальної власності (WorldIntellectualPropertyOrganization) у вигляді міжнародного мита, що сплачується резидентом за проведення дій по міжнародній реєстрації торгівельної марки відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколу до неї, доходом у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості наданих послуг в розумінні підпункту «к» п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу?
3. Чи зобов’язаний резидент України утримувати податок за ставкою, що передбачена п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст.і 141 Кодексу під час здійснення сплати міжнародного мита на користь Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WorldIntellectualPropertyOrganization) за проведення дій по міжнародній реєстрації торгівельної марки відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколу до неї?
Щодо питань 1 та 2
Згідно з ст. 5 Кодексу поняття, правила та положення, установлені цим Кодексом та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених ст. 1 Кодексу.
У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.
Інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Відповідно до пункту (2) ст. 1 Мадридської угоди «громадяни кожної Договірної країни можуть забезпечити в усіх інших країнах-учасницях цієї Угоди охорону своїх знаків, що застосовуються для товарів чи послуг і зареєстровані в країні походження, шляхом подання заяв на зазначені знаки до Міжнародного бюро інтелектуальної власності (далі – Міжнародне бюро), згаданого в Конвенції, яка засновує Всесвітню організацію інтелектуальної власності (далі – Організація), при посередництві відомства зазначеної країни походження».
Пунктом (2) ст. Мадридської угоди встановлено, що «реєстрація знака в Міжнародному бюро здійснюється за умови попередньої сплати міжнародного мита, яке містить:
(a) основне мито;
(b) додаткове мито за кожний клас Міжнародної класифікації понад трьох, до якого віднесені товари чи послуги, для яких застосовується знак;
(c) додане мито за кожну заяву про поширення охорони відповідно до статті 3ter».
Особливості оподаткування доходів нерезидентів визначено п. 141.4 ст. 141 Кодексу.
Відповідно до п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу резидент, у тому числі фізична особа - підприємець, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, або суб’єкт господарювання (юридична особа чи фізична особа підприємець), який обрав спрощену систему оподаткування, або інший нерезидент, який провадить господарську діяльність через постійне представництво на території України, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у підпункті 141.4.1 цього пункту, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.4 - 141.4.5 та 141.4.11 цього пункту) їх суми та за їх рахунок, що сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності. Вимоги цього абзацу не застосовуються до доходів нерезидентів, що отримуються ними через їх постійні представництва на території України.
Перелік доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, які оподатковуються в порядку і за ставками, визначенимип.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, встановлений п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу.
Так, під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, розуміється, зокрема, інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення (п.п. «к» п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу).
Виходячи з фактичних обставин, наведених у запиті платника, суми доходів, що виплачуються нерезиденту за проведення дій по міжнародній реєстрації торгівельної марки відповідно до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколу до неї, є компенсацією вартості наданих послугта, відповідно, не підлягають оподаткуванню згідно із пп.141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |