X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАПОРIЗЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.05.2017 р. № 361/ІПК/08-01-12-03-09

Про плату за землю

Головне управління ДФС у Запорізькій області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства (далі -Товариство) щодо сплати плати за землю повідомляє.

Товариство поінформувало про придбання нерухомого майна розташованого на земельній ділянці, яка на дату придбання нерухомості використовується його попереднім власником на підставі договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності (далі - Договір).

Товариство, посилаючись на п. 287.6 ст. 287 Кодексу, просить роз’яснити порядок справляння плати за землю у разі переходу права власності на нерухоме майно.

Орендні відносини щодо земельних ділянок регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі» (далі - Закон), а також договором оренди.

Порядок припинення Договору визначено Законом. Зокрема, орендар, який має намір припинити право оренди земельної ділянки, наприклад, в результаті продажу об’єкту нерухомого майна розташованого на такій ділянці, зобов’язаний отримати згоду орендодавця на припинення (відчуження) права оренди (ст. 8-1, 31 Закону).

Зокрема, у разі припинення або розірвання договору оренди землі, у тому числі й при продажу нерухомого майна, орендар зобов’язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором (ст. 34 Закону).

Таким чином у разі неповернення до моменту продажу власного нерухомого майна орендованої земельної ділянки орендар сплачує орендну плату за землю за Договором до укладення відповідного договору оренди між Товариством та орендодавцем.

Питання компенсації Товариством витрат, понесених на сплату такої орендної плати не є предметом регулювання Кодексу.