Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо порядку заповнення декларації з плати за землю(далі – Декларація), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство поінформувало, щовикористовує на праві постійного користування несформовані в розумінні ст. 791Земельного кодексу Україниземельні ділянки(відсутні кадастрові номери) та запитує стосовно порядку заповнення колонок3 «вид права», 4 «серія та номер документа», 9 «Кадастровий номер земельної ділянки (фоматхххххххххх:хх:ххх:хххх)» розділу І Декларації.
Згідно з приміткою 11 до Декларації у колонці 3 розд. I Декларації зазначається вид права: 1 – власність; 2 – постійне користування; 3 – оренда,
4 – право на земельну частку (пай).
Земельнаділянка державної власності, що належала на праві постійного користування державному підприємству, переходить до господарського товариства, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення такого державного підприємства і є його правонаступником, на праві оренди строком на 50 років (частина перша ст. 1201Земельного кодексу України).
Відповідно до частини другої ст. 1201Земельного кодексу Українигосподарське товариство, яке утворилося шляхом перетворення державного підприємства, звертається до органу виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного кодексу України, з клопотанням про передачу в оренду земельної ділянки державної власності, що належала державному підприємству на праві постійного користування, у порядку, передбаченому ст. 123 Земельного кодексу України.
Таким чином, підставою для заповнення колонок 3, 4 та 9 розд. I Деклараціїдля земельних ділянок, щодо яких не затверджена землевпорядна документація,має бути попереднірішення органів місцевого самоврядування, на підставі яких земельні ділянкинадано в постійне користування попередньому власнику.
Водночас враховуючи те, що контроль за дотриманням земельного законодавства належить до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), Товариству необхідно звернутися до власника земельної ділянки – органу місцевого самоврядування, який відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного кодексу України, має право передавати у власність або користування земельну ділянку, щодо вирішення питання приведення у відповідність до вимог земельного законодавства землевпорядну документацію земельних ділянок.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |