X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.05.2017 р. № 364/ІПК/13-01-12-01-12

Щодо звільнення від оподаткування операцій з безоплатної передачі в державну власність транспортного засобу

Відповідно до пп. 197.1.16 п.197.1 ст.197 Кодексу звільняються від оподаткування операції з безоплатної передачі в державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об'єктів усіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції проводяться за рішенням Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень.

Для застосування норми пп. 197.1.16 п.197.1 ст.197 Кодексу необхідне одночасне виконання таких вимог:

— передаватись повинен об'єкт будь-якої форми власності;

— передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;

— операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ або між двома юридичними особами (у тому числі юридична особа, яка безоплатно отримує відповідний об'єкт, може бути неплатником ПДВ);

— передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;

— операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях звільнених від оподаткування відповідно до статті 197 Кодексу.

Згідно з п. 189.1 ст. 189 Кодексу у разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання.

Отже, у разі якщо платник податку придбаний транспортний засіб, при придбанні якого суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, використовує в операціях з постачання, які відповідно до підпункту 197.1.16 пункту 197.1 статті 197 Кодексу звільнені від оподаткування ПДВ, то такий платник зобов’язаний визначити податкові зобов’язання на підставі пункту 198.5 статті 198 Кодексу виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції.