Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо справляння плати за землю, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 № 2755-VI, зі змінами (далі – Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що на підставі договору оренди, укладеного з органом місцевого самоврядування (далі – Договір), користується земельною ділянкою комунальної власності (кадастровий номер ХХХХХХХХХХ:ХХХХ:ХХХ:ХХ, далі – Ділянка). Умовами договору встановлена ставка орендної плати у розмірі 4 відсотків нормативно грошової оцінки земельної ділянки. Строк дії договору сплинув 16.03.2012. На звернення Товариства щодо поновлення Договору Київська міська рада (далі – Рада) надала відмову.
Товариство, посилаючись на норми чинного законодавства та на неоформлене в установленому порядку право оренди земельної ділянки комунальної власності, запитує чи має право застосовувати ставку земельного податку, встановлену рішенням Ради у розмір 3 (трьох) відсотків нормативно грошової оцінки земельної ділянки.
Кодексом визначено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування (п.п. 269.1.1 п. 269.1 ст. 269 Кодексу).
Отже, ставку земельного податку встановлену органом місцевого самоврядування своїм рішенням відповідно до п. 274.1 ст. 274 Кодексу (у розмірі 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки), можуть застосовувати власники земельних ділянок або постійні землекористувачі.
Водночас враховуючи те, що контроль за дотриманням земельного законодавства та встановлення ставок плати за землю для земель, що перебувають у власності територіальних громад, належить до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), Товариству необхідно звернутися до власника земельної ділянки – органу місцевого самоврядування, який відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного кодексу України, має право передавати у власність або користування земельну ділянку, з питання приведення у відповідність до вимог земельного законодавства землевпорядну документацію щодо Ділянки, а також встановлення відсоткової ставки плати за землю.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 стаття 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |