Головне управління ДПС у Полтавській області за результатами розгляду звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє наступне.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що здійснює оптову торгівлю м’ясом та м’ясними продуктами фізичним особам-підприємцям (ФОП). Зі складу зберігання Товариства здійснюється перевезення таких м’ясних продуктів до точок доставки покупців. Оплата за поставлений товар згідно договорів здійснюється з відстрочкою платежу та вноситься в касу підприємства готівкою.
Враховуючи вищевикладене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з такого питання:
1. Чи може Товариство, згідно пункту 12 Закону №265 при отриманні оплати в касу підприємства готівкою не застосовувати реєстратор розрахункових операцій (РРО) ?
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України (далі – Кодекс), не допускається.
Дія Закону № 265 поширюється на усіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а порядок проведення таких розрахунків встановлено статтею 3 такого Закону.
Обов’язок застосування РРО/ПРРО залежить не від форми розрахунків, а виникає виключно за наявності обставин, що супроводжують господарські операції СГ, які чітко визначенні законодавством, у тому числі, нормами його прямої дій, які встановлюють винятки із загальних правил.
Відносно місця проведення розрахунків окремо зазначаємо, що відповідно до пункту 12 статті 9 Закону № 265 РРО/ПРРО, та розрахункові книжки не застосовуються якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо), водночас, відповідно до звернення, Товариство власними силами здійснює доставку м’ясних продуктів покупцям, тобто, отримання замовлених покупцями продуктів безпосередньо зі складу готової продукції Товариства (місця виробництва) не здійснюється, як результат, дане положення Закону № 265 не може бути застосовано Товариством.
Якщо місце надання послуг та місце проведення розрахунків знаходяться окремо, то РРО/ПРРО не застосовуються у місці надання послуг, проте, Товариство не звільняється від обов’язку проведення розрахунків через РРО/ПРРО за місцем проведення таких розрахунків у розумінні Закону № 265.
Разом з тим, пунктом 1 статті 9 Закону № 265 визначено, що РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання.
Враховуючи вищенаведені норми законодавства та як відповідь на питання повідомляємо, що Товариством не може бути використана пільга, встановлена пунктом 12 статті 9 Закону № 265, водночас, при здійсненні ним торгівлі продукцією власного виробництва за умови проведення розрахунків з покупцями безпосередньо у касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою такого Товариства, застосовування РРО/ПРРО для нього не є обов’язковим.
Звертаємо увагу, що у разі проведення розрахунків в касі підприємства у спосіб, відмінний від визначеного пунктом 1 статті 9 Закону № 265, або поза її межами, Товариство втрачає право на використання пільги, передбаченої цим пунктом.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |