X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.10.2023 р. № 3537/ІПК/99-00-07-04-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення фізичної
особи - підприємця(далі – Підприємець) від …….. (вх. ДПС № …….. від …..) щодо надання індивідуальної податкової консультації, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Підприємець є платником єдиного податку 2 групи, здійснює оптовий та роздрібний продаж побутових акумуляторів, батарейок та інших супутніх товарів. У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахунків за товари (послуги) Підприємець звернувся до податкового органу із наступними запитаннями:

  1. Який варіант оплати відображати в чеку «Післяплата», або «Післяплата, безготівка», або третій варіант … при відправці товару з післяплатою?
  2. Чи потрібноПідприємцю,у випадку коли чек ПРРО було сформовано та вкладено в посилку разом з товаром, але покупець не забрав у відділені перевізника посилку відправлену йому на умовах післяплати, проводити по ПРРО операцію повернення по чеку та складати акт повернення? Якщо на відправки післяплатою, що повернулися для повернення чеку ПРРО акт складати не треба, то які документи треба надати до такого повернення?

 

 

  1. Якою датою фіксувати дохід за продажем товару з післяплатою? Датою фіскалізації чеку через ПРРО, або датою фактичного зарахування коштів на поточний рахунок Підприємця?

Щодо питання 1

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО)  та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

Законом № 265 визначено, що встановлення норм щодо незастосування РРО та/або ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Продаж товарів за умови післяплати передбачає їх передачу покупцеві до моменту оплати, тому у таких випадках Підприємець до моменту отримання покупцем товару має сформувати відповідний розрахунковий документ встановленої форми та змісту із зазначенням у ньому виду оплати «післяплата / кредит / відстроченням / розстроченням платежу», або іншої, що відповідно до закону більш якісно характеризує правовідносини, що склались між покупцем та продавцем, із зазначенням у ньому загальної вартості проданого товару, яку має сплатити Покупець після отримання товару.

Таким чином, як відповідь на питання 1, повідомляємо, що знаведених у зверненні варіантів достатньо буде вказати форму оплати «Безготівкова», оскільки, для отримувача коштів переказ коштів на його поточний рахунок є безготівковим незалежно від «способу оплати», який використаний ініціатором переказу та вид оплати «післяплата», «відстрочення оплати», тощо.

Щодо питання 2

Відповідно до пункту 5 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 року за № 918/29048, реєстрація продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією.

Розрахунковий документ на повну суму проведеної операції, створений у паперовій та/або електронній формі, надається особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяги введені в режимі реєстрації.

Наголошуємо, що обов’язком саме продавця товарів є організація надання інформації щодо підтвердження повернення товарів без їх продажу від служби доставки.

Враховуючи вищевикладене, та як відповідь на питання 2, повідомляємо, що у випадку не отримання або відмови від товару покупцем, при відправці їх за допомогою служб доставки достатньо в режимі реєстрації провести операцію повернення товарів на підставі квитанції (інших підтвердних документів) від служби доставки про повернення відправлення та чеку ПРРО, в яких такі товари ідентифіковані.

Жодних актів на повернення коштів складати не потрібно, так як такі акти складаються лише у випадках повернення коштів покупцю і сума повернення при цьому перевищує 100 гривень.

Щодо питання 3

Відповідно до підпункту 292.6 статті 292 Кодексу датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Таким чином, датою отримання доходів, за умови продажу товарів з післяплатою, буде дата надходження коштів на поточний рахунокПідприємця.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно тим платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.