X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.10.2023 р. № 3586/ІПК/99-00-04-03-01-06

Державна податкова служба України на звернення Акціонерного товариства(далі – Товариство)   щодоповернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань з податку на прибуток іноземних юридичних осіб за кодом класифікації доходів бюджету (далі – ККДБ) 11020500 «Податок на прибуток іноземних юридичних осіб», керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

У своєму зверненні Товариство повідомило, що при виплаті доходу нерезиденту сплатило до бюджету податок на прибуток іноземних юридичних осіб під час такої виплати (код ККДБ 11020500). Кошти переховані нерезиденту були повернуті на розрахунковий Товариства у зв’язку з неправильними реквізитами.

 Враховуючи вищезазначене, Товариствопросить надати індивідуальну податкову консультацію з наступного  питання: яким чином повернути сплачений податок на прибуток іноземних юридичних осіб за ККДБ  11020500 на розрахунковий рахунок Товариства, або зарахувати на інший податок?

Відповідно до п.п. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 Кодексу надміру сплачені грошові зобов’язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету або на єдиний рахунок понад нараховані суми грошових зобов’язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Згідно з положеннями п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними п.п. 141.4 ст. 141 Кодексу.

Резидент, у тому числі фізична особа - підприємець, фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, або суб'єкт господарювання (юридична особа чи фізична особа підприємець), який обрав спрощену систему оподаткування, або інший нерезидент, який провадить господарську діяльність через постійне представництво на території України, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у п.п. 141.4.4 - 141.4.5 та 141.4.11 п. 141.4  ст.141 Кодексу) їх суми та за їх рахунок, що сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності. Вимоги цього абзацу не застосовуються до доходів нерезидентів, що отримуються ними через їх постійні представництва на території України. (п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу).

Отже, під час здійснення на користь нерезидента будь-якої виплати з  джерелом його походження з України виникає обов’язок утримання податку з таких доходів відповідно до п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу.

Кошти податку на доходи нерезидентів з джерелом їх походження з України зараховуються за ККДБ 11020500 («Податок на прибуток іноземних юридичних осіб»).

Таким чином, питання поверненняпомилково та /або надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток іноземних юридичних осіб може бути розглянуто у разі підтвердження контролюючим органом факту зайвого утримання сум зазначеного податку за результатами проведеної перевірки.

При цьому в рамках камеральної перевірки, проведення якої регламентовано статтями 75 та 76 Кодексу підтвердити факт зайвого утримання сум зазначеного податку не можливо, для цього необхідним є проведення документальної планової або позапланової перевірки. Такі перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Кодексом.

Одночасно повідомляємо, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені Кодексом, не поширюються на документальні позапланові перевірки, що проводяться на звернення платника податків (п. 78.2 ст. 78 Кодексу).

Отже, повернення помилково та/або надміру  сплачених грошових зобов’язань на поточний рахунок платника податків в установі банку або перерахування коштів на погашення грошового зобов’язання з інших платежів з податку на прибуток іноземних юридичних осіб за ККДБ 11020500 може бути розглянуто після проведення контрольно-перевірочних заходів.

Окрім цього додатково зазначаємо, що для здійснення повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток іноземних юридичних осіб  на поточний рахунок Товариства в установі банку або перерахування коштів на погашення грошового зобов’язання з інших платежів пропонуємо звернутися безпосередньо до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплачених сум
(п. 43.3 ст. 43 Кодексу та п. 1 Розділу ІІ Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 (із змінами), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08.04.2019 за № 370/33341).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.