X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 17.10.2023 р. № 3636/ІПК/25-01-04-03-06

Головне управління ДПС у Чернігівській області за результатами розгляду звернення Товариства про надання індивідуальної  податкової консультації щодо можливості перебування  на спрощеній системі  оподаткування та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс),  в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Товариство повідомило,  що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою оподаткування 5  відсотків доходу. Товариство  планує  встановити  сонячну електростанцію для виробництва  електроенергії з сонячного випромінювання виключно для власного  споживання.

Платник просить надати роз’яснення з наступного питання: чи може Товариство, яке виробляє електричну енергію з енергії сонячного випромінювання за допомогою  власної  сонячної електростанції для  власного споживання усього обсягу цієї електроенергії (без продажу третім особам)  залишатись  платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відсотків.

 

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу ХІV «Спеціальні податкові режими» Кодексу.

 

Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу ХІV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Відповідно до п. 291.2 ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів.

Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначені види діяльності, за умови здійснення яких юридичні особи не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групи.

Відповідно до абз. 3 пп. 291.5.1  п. 291.5 ст. 291 Кодексу  не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).

Підпунктом 14.1.145 Кодексу визначено, що підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку. Згідно п. 215.1 ст. 215 Кодексу до підакцизних товарів, зокрема, належить електрична енергія.

Відповідно до пп. 213.2.8  та пп. 213.2.9 п. 213. ст. 213 Кодексу  не підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії та передача для власного споживання в межах одного підприємства електричної енергії (за кодом 2716 00 00 00 згідно з УКТ ЗЕД), виробленої на цьому підприємстві.

Згідно  п.п.14.1.29 п.14.1 ст. 14 Кодексу відновлювальні джерела енергії - джерела вітрової, сонячної, геотермальної енергії, енергії хвиль та припливів, гідроенергії, енергії біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів.

Так, у разі, якщо Товариство здійснюватиме  виробництво  електричної енергії з відновлюваних джерел енергії, в т.ч. з енергії сонячного  випромінювання за допомогою власної сонячної електростанції та  використовуватиме її для власних потреб,  такі операції не підлягатимуть оподаткуванню акцизним податком.

Таким чином,   виробництво електричної енергії з відновлюваних джерел енергії, в т.ч. з енергії сонячного  випромінювання за допомогою власної сонячної електростанції  та  використання  її  виключно для власних потреб (без продажу третім особам) не  впливає на можливість перебування  СГ на спрощеній системі оподаткування.

 

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).