X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.10.2023 р. № 3659/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм  законодавствапро ліцензування роздрібного продажу підакцизних товарівта, керуючись статтею 52Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює господарську діяльність в сфері ресторанного господарства, де, зокрема, здійснює реалізацію алкогольних напоїв.

Враховуючи зазначене Товариство запитує, чи може воно виконати обов’язки щодо сплати чергових платежів / дії щодо продовження ліцензії, за якими до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України або за наявності обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії до припинення або скасування воєнного, надзвичайного

стану на території України, а не після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України і 30 днів після нього?

 

До зазначеного запитання.

Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами регулюється Законом № 481.

Статтею 1 Закону № 481 визначено, що ліцензія (спеціальний дозвіл) –документ, що засвідчує право суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у Законі № 481 видів діяльності протягом визначеного строку.

Відповідно до частини двадцять третьої статті 15 Закону № 481роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземнимисуб’єктамигосподарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, видаються терміном на один рік(частина тридцять третя статті 15 Закону № 481).

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством (частина тридцять перша статті 15 Закону № 481).

При цьому, несплата чергового платежу за ліцензію є підставою для її анулювання. Ліцензія анулюється також на підставі заяви суб’єкта господарювання  проанулювання своєї ліцензії.

Згідно з ст. 18 Закону № 481 вважаються діючими ліцензії, за якими до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України або за наявності  обставин  непереборної  сили  (форс-мажорних обставин) не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії, зокрема, на правовиробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Обов’язки щодо сплати чергових платежів / дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану в Україні.

Водночас Закон № 481 не містить заборони щодо сплати чергових

платежів  за  ліцензію  до  закінчення  воєнного, надзвичайного стану в Україні.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.