Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, розглянуло лист від ... (вх. №... від...) щодо оприбуткування фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку на 2 групі торгової виручки та в межах компетенції повідомляє наступне.
Згідно з пп.292.1 ст.292 Податкового кодексу України доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності
Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України платники единого податку першої - третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 -296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України.
Згідно з пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Форма Книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Дія реєстрації Книги обліку доходів такі, платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги у разі обрання способу ведения Книги у паперовому вигляді.
Форми Книги обліку доходів, Книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579.
Разом з тим, якщо фізична особа-підприємець вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійсненні підприємницької діяльності, готівку, яка на момент внесення уже була відображена у Книзі обліку доходів і витрат, то в платіжному дорученні зазначається призначення платежу - виручка за певний період. Таким чином, зазначена виручка повторно не включається до доходу платника єдиного податку.
При цьому сума коштів, внесених на поточний рахунок за певний період, не повинна перевищувати суму доходу, відображену в Книзі за відповідний період. Аналогічні роз'яснення з зазначеного питання викладені в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженої наказом ДПС України від 24.12.2012 № 183.
Водночас повідомляло, що згідно з ст. 52 Податкового кодексу України податкова консультація мас індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |