Державна податкова служба України розглянула звернення фізичної
особи - підприємця…(далі – Підприємець) від … (вх. ДПС № … від …) щодо надання індивідуальної податкової консультації, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Відповідно до звернення Підприємець є платником єдиного податку 2 групи, здійснює торгівлю текстильними товарами через мережу Інтернет. У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахунків за товари (послуги) Підприємець звернувся до податкового органу із запитанням:
Покупець придбав кепку 1 штуку по ціні 300,00 грн. та футболку 1 штуку по ціні 250,00 грн. Загальна сума покупки склала 550,00 грн. У безготівковій формі на поточний рахунокПідприємцем отримано попередню оплату в сумі 100,00 грн. Решта суми придбання – 450,00 грн. післяплатою надходить від ТОВ 1 після отримання товару покупцем.
Яку зазначати номенклатуру товару, кількість і ціну товару (у розрізі окремого чека)?
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено статтею 3 Закону № 265.
У разіпродажу товарів з поділом оплатина частини (часткова оплата та післяплата), приймання продавцем кожної частини оплати має бути здійснена із дотриманням вимог Закону № 265, супроводжуватись формуванням та наданням покупцю товарувідповідних розрахунковихдокументів, забезпечувати їх поєднання у ланцюг, який надаватиме можливість продавцю здійснювати відстеження отриманої оплати за товари, що реалізуються, а покупцю, мати підтвердження щодо внесення такої оплати.
Враховуючи вищезазначене, як відповідь на питання повідомляємо, що у конкретній описаній ситуації у Підприємця відсутній обов’язок формувати окремий чек на аванс 100 грн. При цьому, Підприємецьмає сформуватиперший фіскальний касовий чек із вказанням часткової оплати - «аванс» та її суми, а такожноменклатури (найменування), кількості та загальної вартості товарів. Після погашення покупцем заборгованості в межах покупки, наступний чекмає бути сформований на різницю між загальною вартістю товарів та отриманим авансом, в якому рекомендуємо зазначатиреквізити першого чека або «аванс за …», будь який інший ідентифікатор, що забезпечить ідентифікацію товару, що продається і за який отримано «аванс».
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно тим платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |