X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.10.2023 р. № 3851/ІПК/99-00-21-03-02-06

 

Державна податкова служба України розглянула звернення, щодо застосування норм пункту 32 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ, повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює виготовлення, збірку, постачання безпілотних літальних апаратів товарної позиції за кодом УКТ ЗЕД (далі – Товар).

З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:

1) чи є об’єктом оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) операції з постачання, виготовлення Товариством Товарів та/або наземних станцій управління, за умови що такі товари виготовлені Товариством в Україні, а не імпортовані на митну територію України?

2) чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з виготовлення/збирання Товарів за договорами підряду на умовах надання замовниками давальницької сировини?;

3) який підпункт пункту 32 розділу ХХ Перехідних положень ПКУ застосовувати, як підставу для звільнення операції з постачання Товарів від оподаткування ПДВ (підпункт 4 чи 5), якщо фактично кінцевим отримувачем Товарів завжди є військові, які захищають Україну, виконуючи бойові завдання (якщо замовниками - платниками можуть бути благодійні фонди, або волонтерські організації, які закуповують Товари для передачі військовим частинам безпосередньо на фронт)?

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель визначено Законом України від 17 липня 2020 року № 808-IX «Про оборонні закупівлі» (далі – Закон № 808).

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ та інших нормативно-правових актів зазначених вище, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

Щодо питань 1 та 3

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Відповідно до підпункту 4 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ операції з постачання на митній території України товарів оборонного призначення (в тому числі Товарів, які класифікуються за кодом УКТ ЗЕД), визначених такими згідно з пунктом 29 частини першої статті 1 Закону № 808, що класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, перерахованими в підпункті 4 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ(в тому числі Товарів, які класифікуються за кодом УКТ ЗЕД), підлягають звільненню від оподаткування ПДВ за умови дотримання вимог, визначених у вказаному вище підпункті ПКУ та Законі № 808, якщо такі товари оборонного призначення постачаються державному замовнику у межах державного контракту (договору) суб’єктом господарювання (постачальником), який у розумінні норм Закону № 808 є виконавцем або співвиконавцем державного контракту (договору).

Згідно з підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ операції з постачання на митній території України товарів, що класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, перерахованими у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (в тому числі Товарів, які класифікуються за кодом УКТ ЗЕД), підлягають звільненню від оподаткування ПДВ за умови, що кінцевим отримувачем таких товарів відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено осіб, зазначених у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Отже, якщо кінцевим отримувачем Товарів, що класифікуються за кодом УКТ ЗЕД, відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено суб’єкта, який зазначений у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, то операції з постачання таких Товарів на митній території України, в тому числі вироблених безпосередньо на митній території України, підлягають звільненню від оподаткування ПДВ згідно із вказаним вище підпунктом ПКУ.

Правомірність застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, у тому числі визначеного підпунктом 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, може бути встановлена виключно за результатами проведення відповідних перевірок, передбачених ПКУ.

Щодо питання 2

До операцій з постачання послуг, в тому числі і послуг з виготовлення / збирання Товарів за договорами підряду на умовах надання замовником давальницької сировини, застосування режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість, встановленого пунктом 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, не передбачено. Операції з надання вказаних послуг підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 20 відсотків, незалежно від категорії особи, якій такі послуги надаються.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).