X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.10.2023 р. № 3872/ІПК/26-15-04-02-08

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі – Податок) та керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 № 2755-VI, зі змінами (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні Товариство повідомило, що перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності (платник єдиного податку третьої групи зі ставкою податку 5 відсотків), володіє на праві власності нерухомим майном, яке розташоване на земельній ділянці кадастровий номер ХХХХХХХХХХ:ХХ:ХХХ:ХХХХ. Нерухоме майно на підставі договору довірчого управління майном передано іншому суб’єкту господарювання.

Товариство без надання правовстановлюючих документів на земельну ділянку та посилаючись на п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу запитує чи повинно Товариство нараховувати, сплачувати та подавати звітність з Податку.

Правові засади операцій по управлінню майном регламентуються Цивільним кодексом України (далі – ЦКУ).

Управитель, якщо це визначено договором про управління майном, є довірчим власником цього майна, яким він володіє, користується і розпоряджається відповідно до закону та договору управління майном. Договір про управління майном не тягне за собою переходу права власності до управителя на майно, передане в управління (частина п’ята ст. 1033 ЦКУ).

За договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача) (ст. 1029 ЦКУ).

Кодексом визначено, що платниками Податку є власники земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійні землекористувачів (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), у яких обов’язок сплати або право на звільнення від його сплати настає  з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 Кодексу).

Згідно п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, з податку на майно в частині Податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування).

Отже, звільнення, передбачене п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, поширюється на платників єдиного податку третьої групи, які набули у власність або у постійне користування земельну ділянку та здійснюють діяльність безпосередньо від свого імені.

 Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 стаття 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).