X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.11.2023 р. № 3911/ІПК/99-00-24-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо можливості погодження довідки-розрахунку в електронній формі та в межах компетенції повідомляє.

У зв’язку зі зверненнями платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) до «      » з вимогою прийняти грошові чеки та/або платіжні інструкції на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з довідкою-розрахунком в електронній формі платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:

  1. Яким чином контролюючим органом здійснюється погодження
    довідки-розрахунку в електронній формі?
  2. Що є підтвердженням погодження контролюючим органом довідки-розрахунку в електронній формі і який вигляд (форма) має таке погодження довідки-розрахунку в електронній формі, яка надається платником єдиного внеску до «         », як обслуговуючого надавача платіжних послуг?
  3. Які відмітки (штрих-коди, к’юар-коди тощо) має містити довідка-розрахунку у випадку її погодження контролюючим органом в електронній формі та чи має на таку довідку-розрахунок бути накладений кваліфікований електронний підпис посадової особи контролюючого органу та кваліфікована електронна печатка контролюючого органу із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки?
  4. Чи є перша та друга квитанції про прийняття контролюючим органом електронного документу (довідки-розрахунку) у Електронному кабінеті платника єдиного внеску підтвердженням погодження контролюючим органом довідки-розрахунку в електронній формі?
  5. Якщо відповідь на попереднє питання «так», то які відмітки (штрих-коди, к’юар-коди тощо) мають містити квитанції про прийняття/погодження контролюючим органом довідки-розрахунку в електронній формі та чи має на такі квитанції бути накладений кваліфікований електронний підпис посадової особи контролюючого органу та кваліфікована електронна печатка контролюючого органу із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки?

Механізм прийняття надавачами платіжних послуг грошових чеків та платіжних інструкцій на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок регулюється Порядком прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 16.09.2022 № 291 «Про затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати» (далі – Порядок).

Пунктом 4 Порядку визначено, зокрема, що довідка-розрахунок на виплату заробітної плати складається платником єдиного внеску за формою згідно з додатком 1 до Порядку.

Контролюючі органи невідкладно погоджують довідку-розрахунок в електронній або паперовій формі, надану платником єдиного внеску.

Контролюючі органи відмовляють у погодженні за умови:

невідповідності довідки-розрахунку формі, визначеній у додатку 1 до Порядку;

недостовірності викладеної в довідці-розрахунку інформації;

подання довідки-розрахунку до контролюючого органу не за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.

Один примірник погодженої довідки-розрахунку в паперовій формі надається обслуговуючому надавачу платіжних послуг, другий – контролюючому органу, третій – залишається у платника єдиного внеску.

Довідка-розрахунок в електронній формі надається платником єдиного внеску до обслуговуючого надавача платіжних послуг з дотриманням законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», із змінами та доповненнями, та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги», із змінами та доповненнями.

Згідно з п. 1 Порядку довідка-розрахунок в електронній формі – документ, отриманий платником єдиного внеску в електронній формі через Електронний кабінет у порядку, встановленому ст. 421 глави 1 розділу II Кодексу.

Після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка.

У першій квитанції електронного документа повідомляється про результати такої перевірки. У разі негативних результатів автоматизованої перевірки у першій квитанції повідомляється про неприйняття електронного документа із зазначенням причин, у такому випадку друга квитанція не формується

Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. У другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про платника та підписувача (підписувачів) електронного документа та квитанції).

У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції.

Погоджена довідка-розрахунок в електронній формі (або відмова у погодженні) направляється контролюючим органом платнику єдиного внеску в Електронний кабінет.

Інформація про погодження або надання відмови у погодженні довідки-розрахунку в електронній або паперовій формі вноситься до Журналу реєстрації та опрацювання довідок-розрахунків в електронній формі, який ведеться засобами інформаційно-комунікаційної системи контролюючих органів з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації.

Звертаємо увагу, що відповідно до значення терміну «довідка-розрахунок в електронній формі», наведеного в Порядку, це документ отриманий платником єдиного внеску в електронній формі через електронний кабінет, тобто документ, який вже оброблено контролюючим органом, тобто наявним кваліфікованим електронним підписом та кваліфікованою електронною печаткою.

Зазначені вимоги враховано під час розробки програмного забезпечення, у зв’язку з чим надсилання контролюючим органом в електронний кабінет платнику довідки-розрахунку в електронній формі, по якій ще не завершено процедуру погодження (відсутні кваліфікований електронний підпис та/або кваліфікована печатка) є технічно неможливим.

Враховуючи викладене, погодження контролюючим органом довідки-розрахунку в електронній формі та направлення її платнику здійснюється відповідно до вимог Порядку.

Зауважуємо, що тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), відповідно до п. 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу було зупинено перебіг строків, встановлених, зокрема, ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Крім того, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.

Так, згідно з п.п. 69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, тимчасово, до 1 серпня 2023 року, для платників податків та контролюючих органів зупинявся перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених зазначеним підпунктом Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

_____________________________________________________________________________

Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.