X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.11.2023 р. № 4058/ІПК/99-00-09-04-03-06

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства надіслане листом ГУ ДПС у області щодо здійснення продажу столових вин суб’єктам господарювання, у яких відсутня ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.

  1. Товариство просить повідомити, чи може Товариство, яке здійснює оптову торгівлю алкогольними напоями, в тому числі столовими та безалкогольними винами, іншими видами вин та міцних алкогольних напоїв  на   підставі   діючої   відповідної  ліцензії,  здійснювати  продаж  столових  вин

суб’єктам   господарювання,   у   яких   відсутня   ліцензія  на  право  роздрібної

торгівлі алкогольними  напоями?

 

До зазначеного запитання.

Відповідно до преамбули Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) Закон № 481 визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального на території України.

Дія Закону № 481 не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, крім випадків, передбачених Законом № 481, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, напоїв медових, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.

Згідно з частиною двадцять третьою ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Оскільки дія Закону № 481 не поширюється на роздрібну торгівлю столовими винами (крім випадків, передбачених Законом № 481), здійснення суб’єктом господарювання діяльності з роздрібної торгівлі виключно столовими винами не потребує отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тому Товариство може здійснювати продаж столових вин суб’єктам господарювання, у яких відсутня ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями.  

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.