X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.05.2017 р. № 420/ІПК/20-40-13-11-12

Головне управління ДФС у Харківській області, розглянувши Ваше звернення: щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання включення до загального обсягу доходу власних коштів на банківській рахунок, в межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс) суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку, зокрема, третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

Відповідно до пп. 1 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу доходом фізичної особи - підприємця: - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 цієї статті.

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, затверджені наказом Міністерства фінансів України 19.06.2015 № 579 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за № 800/27245 (далі -Порядки № 579).

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Платники, єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою згідно з Порядком № 579. Відповідно до затвердженого порядку у книзі обліку доходів і витрат відображаються фактично отримані суми доходів і фактично понесені суми витрат від провадження підприємницької діяльності щоденно, за підсумком робочого дня, а також із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.

Отже, якщо фізична особа - підприємець отримані суми: доходу від продажу товарів (робіт, послуг) у вигляді готівки відобразила у Книзі та вносить у погодженому з банком: порядку готівку на свій: розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то вдруге ця сума не відображається у Книзі, яку ведуть платники єдиного податку.

Слід зазначити, що відповідно до ст. 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Також повідомляємо, що відповіді на будь-які питання відносно податкового законодавства, Ви можете отримати звернувшись до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (у режимі on-line за тел.: 0-800-501-007 з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі) зі стаціонарних телефонів безкоштовно та Е-пошта: idd@sts.gov.ua (цілодобово).