Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення на отримання індивідуальної податкової консультації платника - юридичної особи (далі - Платник) щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхуваннята керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Платникповідомив, що у зв’язку з чинними обмеженнями щодо діяльності юридичних осіб, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти російської федерації/республіки білорусь,Платник для забезпечення своїх обов’язків перед державою отримує від засновника фінансову допомогу готівковими коштами та директор від імені Платника через касу банку сплачує необхідні платежі, у тому числі єдиний внесокна загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При оформленні платіжної інструкції в такому випадку банк в графі «платник» вказує
«Найменування Платника через директора(ПІБ)».
У зв’язку з вищевикладеним, Платник просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Чи підлягає рознесенню в інтегровану картку платника (далі - ІКП) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платіжна інструкція, в якій платником/ініціатором вказано «Найменування Платника через директора(ПІБ)»?
Щодо зазначеного питання повідомляємо таке.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначені Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон).
Відповідно пункту 2 частини першої статті 1 Закону єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Згідно з пунктом 31частини першої статті 1 Закону податкові органи - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, його територіальні органи.
Платниками єдиного внеску є, зокрема:
роботодавці:
підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (абзац другий пункту1 частини першої статті 4 Закону).
Згідно з пунктом 37 розділу ІІ Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 року № 163 (далі – Інструкція № 163), платіжна інструкція, оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити такі обов'язкові реквізити:
1) дату складання і номер;
2) унікальний ідентифікатор платника або найменування / прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), код платника та номер його рахунку;
3) найменування надавача платіжних послуг платника;
4) суму цифрами та словами;
5) призначення платежу;
6) підпис(и) платника;
7) унікальний ідентифікатор отримувача або найменування / прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), код отримувача та номер його рахунку;
8) найменування надавача платіжних послуг отримувача.
Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення затверджено наказомМіністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за
№528/39584(далі – Порядок № 148).
У Порядку № 148 наведені приклади заповнення платниками реквізиту «Призначення платежу» платіжних інструкцій при сплаті податків, зборів, інших платежів, єдиного внескуна загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, платіжна інструкція, заповнена Платником з урахуванням вимог Інструкції № 163 та Порядку № 148, підлягає рознесенню в ІКП.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію(пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |