Державна податкова служба України розглянула звернення щодо податкових наслідків з ПДВ (далі – Звернення від 11.10.2023) та на доповнення до індивідуальної податкової консультації, наданої Товариству 08.09.2023 і зареєстрованої в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультації, у зв’язку з наданням додаткової інформації, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у Зверненні від 11.10.2023, Товариством буде здійснено операцію із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, яка підлягає звільненню від оподаткування ПДВ відповідно до пункту 197.23 статті 197 розділу V ПКУ.
Водночас, такі ввезені товари будуть частково використані Товариством як складова частина для власного виробництва товарів оборонного призначення, а саме для виробництва транспортного засобу спеціалізованого призначення, який надалі буде поставлено (передано) на платній основі військовим формуванням, що утворені відповідно до законів України.
Такий транспортний засіб спеціалізованого призначення:
класифікується за відповідним кодом згідно з УКТ ЗЕД;
не належить до категорії товарів, що визначені у пункті 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (автомобілів спеціального призначення, радіолокаційних станцій та причепів до них, що класифікуються у товарній позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, мобільних ремонтних майстерень, які використовуються в оборонних цілях, пасажирських та вантажних автомобілів звичайного типу, що використовуються в оборонних цілях та мають легку броню або обладнані з’ємною бронею).
Враховуючи викладене, та виходячи із опису питань і фактичних обставин, наявних у зверненнях, ДПС повідомляє.
Щодо питань 1 - 3
Виходячи із додатково наданої у Зверненні від 11.10.2023 інформації, зокрема, якщо власновироблені Товариством товари оборонного призначення (транспортний засіб спеціалізованого призначення) не належать до категорії товарів, що визначені у пункті 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (у тому числі до автомобілів спеціального призначення, радіолокаційних станцій та причепів до них, що класифікуються у товарній позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, мобільних ремонтних майстерень, які використовуються в оборонних цілях, пасажирських та вантажних автомобілів звичайного типу, що використовуються в оборонних цілях та мають легку броню або обладнані з’ємною бронею), то операції Товариства з постачання таких власновироблених товарів оборонного призначення (транспортного засобу спеціалізованого призначення) на платній основі військовим формуванням, що утворені відповідно до законів України, підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку з нарахуванням податкових зобов’язань з ПДВ.
Щодо питання 4
При здійсненні Товариством оподатковуваних ПДВ операцій з постачання (на платній основі) військовим формуванням, що утворені відповідно до законів України, власновироблених товарів оборонного призначення (транспортного засобу спеціалізованого призначення), які не належать до категорії товарів, що визначені у пункті 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, під час виробництва яких використовувалися товари (складові частини), попередньо ввезені на митну територію України у митному режимі імпорту із застосуванням режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого пунктом 197.23 статті 197 розділу V ПКУ, обов’язку щодо додаткового нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за правилами, встановленими пунктом 198.5 статті 198 та статтею 199 розділу V ПКУ, не виникає.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |