X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРНIВЕЦЬКIЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.05.2017 р. № 427/ІПК/24-13-14-06

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, осяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Законом України від 20.12.2016 № 1791-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до Кодексу та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265), відповідно до яких суб'єкти господарювання (в тому числі фізичні особи - підприємці, як відносяться відповідно до вимог Кодексу до груп платників єдиного податку), які здійснюють розрахункові операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РЮ) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

Закон №265 визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснююсь розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до статті 2 Закону № 265 термін "технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту" для цілей цього Закону вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про захист прав споживачів". Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню; або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. № 231 (далі - Перелік № 231).

Пунктом 6 статті 9 Закону № 265 передбачено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:

— при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, шо підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами-підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Крім того, в пункті 12 статті 9 Закону № 265 зазначено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються:

— якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій форм, не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Згідно зі статтею 2 Закону №265 місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

У випадку, якщо на господарському об'єкті фізичної особи - підприємця платника єдиного податку другої групи одночасно реалізуються товари, продаж яких має здійснюватись із обов'язковим застосуванням РРО, так і будь-які інші товари, то належним чином зареєстрований та переведений у фіскальний режим РРО повинен застосовуватись при продажу всіх наявних на господарському об'єкті товарів, незалежно від форми розрахунку.

Додатково повідомляємо, що згідно пунктом 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Відповідь надсилається Вам засобами поштового та електронного зв'язку.