Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства стосовно реєстрації платником акцизного податкута, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомляє, що планує здійснювати діяльність із ввезення (постачання) на митну територію України та подальшого продажу товарів виключно в споживчій тарі до 5 літрів. Зазначені товари відповідно доп.п. 215.3.4 п.215.3 ст. 215 Кодексу визначаються як пальне по коду згідно з УКТ ЗЕД 2710 19 29 00 «інші легкі дистиляти».
Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:
1.Чи буде вважатись Товариство платником акцизного податку з реалізації пального у розумінні п.п. 212.1.5 п.212.1 ст. 212 Податкового Кодексу України (далі – Кодексу) у разі здійснення діяльності із ввезення (постачання) на митну територію України та подальшого продажу товарів виключно в споживчій тарі до 5 літрів. Зазначені товари згідно п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу відносяться до пального.Чи мають вноситисявідомості про Товариство до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового та на якій підставі?
2. Чи потрібно Товариству для здійснення зазначеної діяльності отримувати ліцензію на роздрібну чи оптову торгівлю пальним, зберігання пального? Якщо потрібно – уточнити ліцензію на який саме вид діяльності роздрібну чи оптову торгівлю пальним, зберігання пального?
Щодо зазначених питаннь.
Згідно з п.п. 14.1.1411 п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне – нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Перелік підакцизних товарів, що відповідають певним кодам товару (продукції) та їх описам згідно з УКТ ЗЕД, які є пальним, та ставки акцизного податку визначені п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Згідно з п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу – будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:
до акцизного складу;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової переробки;
будь-яким іншим особам.
Відповідно до п.п. 14.1.212 п.14.1 ст. 14 Кодексу не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.
Платником акцизного податку є, зокрема, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий (п.п 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, постійних представництв, місцем проживання фізичних осіб - підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом – сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним визначено Законом України від 19 грудня 1995 року№ 481/95 – ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).
Згідно з частиною двадцять другою статті 15 Закону № 481 суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.
Отже, у разі якщо Товариство здійснює ввезення на митну територію України пального за кодом УКТ ЗЕД 2710 19 29 00 виключно в споживчій тарі ємністю до 5 літрів та його реалізацію і не здійснює операції, які є операціями з реалізації пального в розумінні п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, відповідно таке Товариство не є платником акцизного податку з реалізації пального і у нього відсутній обов’язок щодо реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального.
У разі здійснення Товариством роздрібної, оптової торгівлі пальним або діяльності зі зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, обов’язок щодо отримання ліцензії на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензії на зберігання пального не виникає.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |