Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення ……………………надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Підприємство здійснює господарську діяльність роздрібна торгівля алкогольними напоями. Підприємство розглядає можливість відвантаження товарів згідно попереднього замовлення та надання фіскального чеку по відвантаженню товарів з можливістю відстрочки платежу. Оплата буде здійснена в готівковій формі протягом 30 календарних днів від дати фактичного відвантаження товару. Оплату за товар буде проводити фізична особа за місцем реалізації товару.
Підприємство звернулось з такими питаннями:
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено статтею 3 Закону № 265.
У разі продажу товарів з поділом оплати на частини (часткова оплата та післяплата), приймання продавцем кожної частини оплати має бути здійснена із дотриманням вимог Закону № 265, супроводжуватись формуванням та наданням покупцю товару відповідних розрахункових документів, забезпечувати їх поєднання у ланцюг, який надаватиме можливість продавцю здійснювати відстеження отриманої оплати за товари, що реалізуються, а покупцю, мати підтвердження щодо внесення такої оплати.
Враховуючи викладене вище, та обставини описані Підприємством у зверненні та, як відповідь на питання 1, 2 повідомляємо, що у разі якщо отримання та оплата за товар буде проводитись фізичною особою за місцем реалізації товару, перший фіскальний касовий чек повинен мати номенклатуру, кількість та загальну вартість товару, а всі наступні мають містити інформацію про суть операції, що здійснюється: «часткова оплата», «повна оплата» тощо (свідчить про необмежену кількість варіантів зазначення суті операції), та мати посилання на товар, у межах продажу якого формуються такі чеки або артикул (код), та/або реквізити першого чеку, де у спосіб, дозволений законодавством, зазначена назва товару, що реалізується. У випадку відпуску товару/послуги без оплати або з частковою оплатою в чеку мають бути відображені зобов’язання із сплати ПДВ на повну вартість товару/послуги по чеку.
Разом з тим зобов’язання із сплати акцизного податку визначають в чеках при реалізації підакцизного товару та/або продукції (у розумінні підпункту14.1.212 Кодексу).
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |