X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.11.2023 р. № 4149/ІПК/99-00-21-02-03 ІПК

Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації з питаньпрактичного використання вимог статті 39 розділу I Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу, в межах компетенції повідомляє.

У своєму зверненні платник податків повідомив, що практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації полягає в необхідності правильного тлумачення терміну «міжнародна група компаній», який викладений у підпункті 14.1.1133пункту 14.1 статті 14 розділу I Кодексу з метою виконання вимог підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу I Кодексу.

Як зазначено у зверненні учасником (власником) платника податків є нерезидент, юридична особа створена та зареєстрованаза законодавством Республіки Кіпру (далі – нерезидент), розмір частки у статутному капіталі –100 відсотків. Платник податків здійснює господарську діяльність на території України відвласного імені, не є представництвом нерезидента.Нерезидент здійснює господарськудіяльність на території Кіпру від власного імені, не є представництвом платника податків.

Враховуючи вищезазначене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:

1. Чи обов’язкова відповідність критерію «проведення господарської діяльністьчерез постійне представництво в іншій юрисдикції (державі, території)» длявизначення та віднесення двох та більше компаній до міжнародної групикомпаній?

2.Чи зобов’язані подавати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (до 1 жовтня року, щонастає за звітним) ті платники податків, які не є учасниками відповідної міжнародної групикомпаній?

 

Щодо питання 1

Підпунктом 14.1.1133 пункту 14.1 статті 14 розділу I Кодексу визначено, що  міжнародна група компаній (для цілей статті 39 цього Кодексу) - дві або більше юридичні особи або утворення без статусу юридичної особи, які є податковими резидентами різних юрисдикцій (держав, територій) (зокрема якщо хоча б одна з таких осіб є податковим резидентом однієї іноземної юрисдикції (держави, території), який провадить господарську діяльність через постійне представництво в іншій юрисдикції (державі, території) та пов'язані між собою за критеріями володіння або контролю таким чином, що згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності або іншими міжнародно визнаними стандартами фінансової звітності обов'язковою є підготовка консолідованої фінансової звітності або підготовка консолідованої фінансової звітності була б обов'язковою у разі, якщо б акції (корпоративні права) одного з таких учасників міжнародної групи компаній перебували в обігу на національному та/або іноземному організованому фондовому ринку (фондовій біржі).

Враховуючи викладене, умова «проведення господарської діяльність через постійне представництво в іншій юрисдикції (державі, території)» не є обов’язковим критерієм для визначення поняття «міжнародна група компаній». Головним критерієм для визначення наведеного поняття є пов'язаність між собою резидента з нерезидентом (в тому числі нерезидента, який провадить господарську діяльність через постійне представництво) за критеріями володіння або контролю таким чином, що згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності або іншими міжнародно визнаними стандартами фінансової звітності обов'язковою є підготовка консолідованої фінансової звітностіабо підготовка консолідованої фінансової звітності була б обов'язковою у разі, якщо б акції (корпоративні права) одного з таких учасників міжнародної групи компаній перебували в обігу на національному та/або іноземному організованому фондовому ринку (фондовій біржі).

 

Щодо питання 2

Згідно з абзацом другим підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 розділу I Кодексу платники податків, які є учасниками відповідної міжнародної групи компаній та у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

Отже, платники податків, які не є учасниками відповідної міжнародної групи компаній не повинні подаватиповідомлення про участь у міжнародній групі компаній.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу II Кодексу).