Державна податкова служба України розглянула звернення /////////////////////////////// про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавстваконтроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган та в порядку статті 52 Податкового кодексу України
(далі – Кодекс) повідомляє.
Як зазначено у зверненні Підприємство планує вести касову книгу в електронній формі з урахуванням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі – Закон № 851), а саме касова книга буде підписана кваліфікованим електронним підписом працівника.
Практична необхідність отримання індивідуальної податкової консультації полягає у роз’ясненні питань щодо ведення касової книгив електронному вигляді та роз’яснені наступних питань:
1. Чи обов’язкові до виконання вказані вимоги в пункту 6 Пояснення щодо заповнення форми Касової книги (додаток 5 до Положення про ведення
касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148 (далі – Положення 148) для касової книги в електронній формі, яка буде підписуватися виключно кваліфікованим електронним підписом працівника?
2. Яким чином виконати вимоги зазначені вище у випадку
ведення касової книги виключно в електронній формі з урахуванням вимог Закону№ 851?
Як відповідь на питання 1повідомляємо, що Підприємству вже надавалось роз’яснення в ІПКвід 0000000№ 00000000000, позиція щодо якого залишилась незмінною.
Щодо відповіді на питання 2 зазначаємо.
Порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності, фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, фізичними особами здійснюється відповідно до вимог Положення № 148.
Отже, у разі ведення Підприємством касової книги в електронній формі необхідно дотримуватись вимоги пунктів 23, 39 та 41 розділу III Положення № 148 щодо ведення касових документів у тому числі і в електронній формі, якими зокрема передбачено підписання таких документів кваліфікований електронний підпис з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» і нормативно-правових актів Національного банку з питань застосування електронного підпису та електронної печатки в банківській системі України.
Окремо зазначаємо, що Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» встановлює основні організаційно-правові засади електронного документообігу та використання електронних документів та не регулює питання порядку ведення касових операцій.
Таким чином, як відповідь на питання 2 повідомляємо, що при веденні касової книгив електронній формі необхідно дотримуватись вимог встановлених Положенням № 148, та здійснювати протягом року зберігання окремо за кожний місяць «Вкладного аркушу касової книги», а після закінчення календарного року «Вкладний аркуш касової книги» формувати в підшивку в хронологічному порядку за рік, та забезпечити зберігання касової книги на електронних носіях, відповідно до законодавства України.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |