Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо обігу спирту етилового, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що основним видом діяльності Товариства є дистиляція, ректифікація та змішування спиртних напоїв (КВЕД 11.01).
Товариством отримано дозвільні документи на право здійснення діяльності на спиртовому ринку, а саме:
ліцензію на виробництво спирту етилового неденатурованого;
ліцензію на право оптової торгівлі спиртом етиловим.
Для провадження діяльності платником податків зареєстровано акцизний склад, місця зберігання спирту, засоби обліку спирту - витратоміри-лічильники.
При цьому, Товариство у своїй господарській діяльності планує в подальшому виробляти спирт етиловий денатурований за адресою місцезнаходження підприємства.
Враховуючи викладене вище, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних запитань:
1. Чи має право Товариство здійснювати виробництво спирту етилового денатурованого та спирту етилового неденатурованого на одному акцизному складі?
2. Чи зобов’язано Товариство реєструвати місце зберігання спирту етилового денатурованого?
3. Чи зобов’язано Товариство зареєструвати окремий електронний засіб обліку (лічильник коріолісовий) для обліку спирту денатурованого?
4. Чи зобов’язано Товариство отримувати окрему ліцензію на виробництво спирту етилового денатурованого?
5. Чи зобов’язано Товариство отримувати окрему ліцензію на оптовий продаж спирту етилового денатурованого?
6. Якою ставкою акцизного податку оподатковуються операції з продажу спирту етилового денатурованого?
7. Якими нормативними актами визначено вимоги до денатурації спирту етилового неденатурованого та до складення акту денатурації?
8. Якими нормативними актами визначено вимоги до акту денатурації спирту?
9. Чи має Товариство, з урахуванням положень статті 18 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481), повідомити контролюючий орган про виробництво спирту етилового денатурованого на підставі ліцензії на виробництво спирту етилового неденатурованого?
Щодо питань 1- 4, 7 та 8.
Відповідно до статті 2 Закону № 481 виробництво спирту етилового денатурованого забороняється на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво та/або зберігання спирту етилового неденатурованого.
Згідно із статтею 18 Закону № 481 тимчасово, на період запровадження воєнного, надзвичайного стану в Україні, суб’єктам господарювання, які мають ліцензію на виробництво спирту етилового неденатурованого, дозволяється виробництво спирту етилового денатурованого та/або біоетанолу на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво та/або зберігання спирту етилового неденатурованого, на підставі ліцензії на виробництво спирту етилового неденатурованого, при дотриманні ними таких умов:
відпуск спирту етилового неденатурованого для виробництва спирту етилового денатурованого та/або біоетанолу здійснюється із застосуванням зареєстрованих витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, встановлених на місцях відпуску спирту етилового неденатурованого, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі обсягу виробленого спирту етилового;
денатурація спирту етилового неденатурованого здійснюється у присутності представника контролюючого органу на акцизному складі з оформленням акта денатурації довільної форми, у якому зазначається обсяг спирту етилового неденатурованого в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведеного до температури 20° C, який був використаний для виробництва спирту етилового денатурованого та/або біоетанолу, та кількість денатуруючих добавок, які були використані під час денатурації;
відпуск спирту етилового денатурованого та/або біоетанолу здійснюється із застосуванням зареєстрованих масових витратомірів в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
денатурація спирту етилового неденатурованого здійснюється у приміщеннях, відокремлених від приміщень, в яких здійснюється виробництво спирту етилового неденатурованого, а зберігання спирту етилового денатурованого та/або біоетанолу здійснюється у ємностях, розташованих у приміщеннях, відокремлених від приміщень зберігання спирту етилового неденатурованого, або у ємностях транспортних засобів, які призначені для транспортування виключно спирту етилового денатурованого та/або біоетанолу. Додаткова реєстрація таких місць зберігання спирту в Єдиному реєстрі місць зберігання спирту не здійснюється;
у разі відсутності ліцензії на виробництво біоетанолу суб’єкти господарювання, які мають намір виробляти біоетанол, надсилають податковому органу повідомлення у довільній формі щодо наявності встановленого у нього обладнання по зневодненню спирту.
Отже, тимчасово, на період запровадження воєнного, надзвичайного стану в Україні, Товариство на підставі ліцензії на виробництво спирту етилового неденатурованого та при дотриманні всіх вимог, визначених статтею 18 Закону № 481, може здійснювати виробництво спирту етилового денатурованого.
Щодо питання 5.
Відповідно до статті 14 Закону № 481 експорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового здійснюється суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на виробництво такого спирту. Імпорт та оптова торгівля на території України спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим здійснюються за наявності ліцензії на право оптової торгівлі таким спиртом.
Щодо питання 6.
Підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку (п.п. 14.1.145 п.14.1 ст.14 Кодексу).
Ставки акцизного податку, зокрема, на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво визначені у п.п. 215.3.1 п.215.3 ст.215 Кодексу. Зокрема, на товари за кодом УКТ ЗЕД 2207 (опис товару «спирт етиловий, неденатурований, з концентрацією спирту 80 відсотків об'ємних одиниць або більше; спирт етиловий та інші спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, денатуровані, будь-якої концентрації») та за кодом УКТ ЗЕД 2208 (опис товару «Спирт етиловий, неденатурований, з концентрацією спирту менш як 80 відсотків об’ємних одиниць, спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт») встановлена ставка акцизного податку у розмірі 133,31 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.
Водночас відповідно до п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із, зокрема:
в) спирту етилового денатурованого (спирту технічного), який реалізується суб’єктам господарювання з метою його використання як сировини для виробництва продуктів органічного синтезу, які не містять у своєму складі більш як 0,1 відсотка залишкового етанолу;
д) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України (далі – продукція хімічного і технічного призначення);
є) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
з) спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб’єкта господарювання.
Спирт етиловий за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту для виробництва продукції, зазначеної у підпунктах «д», «е», «є» підпункту 229.1.1 пункту 229.1 статті 229 Кодексу, дозволяється отримувати лише суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), внесеним до Електронного реєстру суб'єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, ведення якого здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Щодо питання 9.
Відповідно до статті 2 Закону № 481 представник (представники) податкового органу здійснює (здійснюють) постійний безпосередній контроль за дотриманням встановленого порядку відпуску спирту етилового та сплати акцизного податку з нього.
Також відповідно до пункту 230.11 статті 230 Кодексу основним завданням представника контролюючого органу на акцизних складах є здійснення постійного безпосереднього контролю за дотриманням установленого порядку виробництва, зберігання, відпуску спирту етилового, у тому числі біоетанолу, горілки та лікеро-горілчаних виробів і сплати податку, вжиття заходів для недопущення порушення законодавства України.
Представником податкового органу щоденно подається до територіального податкового органу інформація про стан виробничого процесу на акцизному складі підприємства-виробника спирту, тому додаткове інформування контролюючого органу про виробництво підприємством спирту етилового денатурованого на підставі ліцензії на виробництво спирту етилового неденатурованого на даний час діючими нормативними документами не передбачено.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).
_____________________________________________________________________________
Дана індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |