Про коригування податкових зобов’язань з орендної плати
Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію на звернення Підприємства щодо коригування податкових зобов’язань з орендної плати за земельні ділянки.
Підприємство повідомляє, що 28.01.2017 отримало від Головного управління Держгеокадастру у м. Києві (далі - ГУ Держгеокадастру) витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (далі - Витяг).
Згідно з Витягом коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки (цільове призначення: підприємства іншої промисловості) визначено Кф:2.
Не погоджуючись із Кф:2, підприємство звернулось з відповідним листом до ГУ Держгеокадастру щодо зміни коефіцієнта.
14.03.2017 ГУ Держгеокадастру видало Підприємство новий Витяг із застосуванням коефіцієнта функціонального використання землі — Кф:1,2.
Підприємство просить повідомити чи має воно право здійснити коригування податкових зобов’язань з орендної плати за землю в сторону зменшення за січень - лютий 2017 року, та частково за березень 2017 року.
Відповідно до підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) плата за землю - обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Підставою для нарахування земельного податку згідно з пунктом 286.1 статті 286 Кодексу є дані державного земельного кадастру.
Платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (пункт 286.2 статті 286 Кодексу).
Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Кодексу платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Кодексом. Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 50.1 статті 50 Кодексу встановлено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою, чинною на час подання уточнюючого розрахунку.
Оскільки новий Витяг сформовано станом на 14.03.2017, то коригування податкових зобов’язань можливе з моменту формування зазначеного витягу.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |