X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.11.2023 р. № 4332/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення  щодо окремих питань, пов’язаних із застосуванням норм, визначених пунктом 32 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ, повідомляє.

Як зазначено у зверненнях, Товариство є вітчизняним виробником спеціальних засобів індивідуального захисту, зокрема бронежилетів та балістичних шоломів.

Між Товариством та міською радою 03.03.2023 було укладено договір, а також 07.03.2023 додаткову угоду на постачання на митній території України бронежилетів модульних.

Постачання таких бронежилетів відбулося 08.03.2023, що підтверджується складеною видатковою накладною.   

З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію:

1) чи відповідає операція Товариства з постачання міській раді бронежилетів умовам, визначеним пунктом 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, в описаній у зверненні ситуації;

2) щодо підтверджуючих документів, які має надати покупець, та умов, які повинен містити договір на постачання бронежилетів, для цілей застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого пунктом 32  підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Підпунктом 1 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (у редакції, що діяла до 03.05.2023 – абзацом другим пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ)  визначено, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України, зокрема, бронежилетів (у тому числі плитоносок), що класифікуються згідно з УКТ ЗЕД у товарній підкатегорії 6211 43 90 00, виготовлених відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, добровольчих формувань територіальних громад, утворених відповідно до законів України, інших суб'єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону та/або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.

Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм ПКУ, опису питань і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє.

 

Щодо питань 1 і 2

 

Умови, при дотриманні яких, застосовується режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений підпунктом 1 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (у редакції, що діяла до 03.05.2023 – абзацом другим пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ), визначено у вказаному підпункті ПКУ.

Так, якщо зазначені у зверненні бронежилети класифікуються згідно з УКТ ЗЕД у товарній підкатегорії 6211 43 90 00 та виготовлені відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб суб’єктів, визначених підпунктом 1 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (у редакції, що діяла до 03.05.2023 – абзацом другим пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ) і при цьому міська рада належить до такої категорії суб’єктів, то на операції Товариства з постачання міській раді таких бронежилетів поширюватиметься режим звільнення від оподаткування ПДВ згідно з вказаним підпунктом ПКУ.

У разі недотримання вказаних вище умов, такі операції підлягатимуть оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.

Щодо визначення коду згідно з УКТ ЗЕД, за яким класифікуються зазначені у зверненні бронежилети, ДПС рекомендує звернутися до Торгово-промислової палати України або її регіональних відділень.

Щодо віднесення міської ради до категорії суб’єктів, визначених підпунктом 1 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (у редакції, що діяла до 03.05.2023 – абзацом другим пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ), зокрема до суб'єктів, що беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, ДПС рекомендує звернутися до Ради національної безпеки і оборони України та Міністерства оборони України.

Питання, які регулюють укладання договорів між суб’єктами господарювання, зокрема визначення переліку документів, які повинен надати покупець, а також умов постачання бронежилетів, не належать до компетенції ДПС.

 

Додатково ДПС інформує, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин, у тому числі і тих, про які йдеться у зверненні, необхідно розглядати з урахуванням договірних умов та обставин здійснення відповідних господарських операцій, у тому числі з детальним вивченням та аналізом первинних документів і матеріалів, оформленням яких супроводжувались такі операції, що дозволяють ідентифікувати фактичну їх сутність.

Правомірність застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ може бути встановлена виключно за результатами проведення відповідних перевірок, передбачених ПКУ.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ ПКУ).