X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 27.11.2023 р. № 4376/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення
на отримання індивідуальної податкової консультації щодовіднесення до складу витрат сум ПДВ, які не підтверджені податковими накладними, та, керуючись ст. 52Податкового кодексу України (далі – Кодекс)повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Товариство перебуває на загальній системі оподаткування та є платником ПДВ. Між Товариством та постачальником було укладено договір поставки, згідно з яким Товариство здійснило попередню оплату. Проте, реєстрацію податкових накладних в  Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, а постачальником письмові пояснення та необхідні документи до контролюючого органу подано не  було.

Враховуючи вищезазначене, Товариство просить надати роз’яснення щодо можливості віднесення до складу витрат сум ПДВ, які не підтверджені податковими накладними.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Кодексудля цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 Кодексу).

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу (п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу).

Формування витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування, у тому числі віднесення до складу витрат сум податкового кредиту з ПДВ, здійснюється згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування та відповідно об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств.

При цьому, за такими операціями Кодексом не передбачені різниці на сумиПДВ,сплачені у складі ціни придбання товарів, які не підтверджені податковими накладними.

Водночас зазначаємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, який затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Отже, питання щодо порядку формування витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування за звітний податковий період, у тому числі віднесення до складу витрат сум податкового кредиту з ПДВ,належить до компетенції Міністерства фінансів України.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).